UWAGA!

Poseł idzie na wojnę

Elbląg, Witold Gintowt-Dziewałtowski
Witold Gintowt-Dziewałtowski

Czy prawdziwa walka o pozostawienie w Elblągu orzecznictwa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dopiero się na dobre rozpocznie? Być może, bo interwencję u Rzecznika Praw Obywatelskich i w Urzędzie Antymonopolowym zapowiada poseł SLD Witold Gintowt-Dziewałtowski.

Poseł daje szefowej ZUS-u tydzień na pozytywne załatwienie sprawy. Pozytywne to jego zdaniem oznacza: albo pozostawienie wydziału orzecznictwa w Elblągu albo przeniesienie go do Gdańska, który jest lepiej niż Olsztyn z Elblągiem skomunikowany.
     - W przyszłym tygodniu wystąpię wraz z kilkunastoma innymi osobami, z parlamentarzystami, do Rzecznika Praw Obywatelskich z zapytaniem, czy pretensje elblążan są słuszne i zasadne – powiedział Witold Gintowt – Dziewałtowski. - W mojej ocenie ZUS postępuje jak monopolista i ogranicza dostęp ubezpieczonych do odpowiednich procedur. Chcę więc skierować pytanie do Urzędu Antymonopolowego, bo skoro jest instytucją, jak by nie patrzeć, monopolistyczną, to czy podejmując decyzję arbitralnie o określonym rozkładzie oddziałów w kraju, nie narusza przepisów antymonopolowych.
     Poseł dodaje, że w województwie podkarpackim są cztery oddziały ZUS, natomiast w dużo większym województwie warmińsko-mazurskim tylko jeden - w Olsztynie.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • dziarskiPosełLSD daje tydzień pPrezes ZUS, co by nie do Olsztyna, ino do Gdańska... a tak niedawno grzmiał: "jeżeli chce się coś zmieniać, należy wziąć pod uwagę realia i uwzględnić możliwości prawne, gospodarcze czy finansowe", a na ciągotki doPomorza: "nie ma żadnych argumentów merytorycznych tylko emocjonalne"... Za to w swojej kiełbasieWyborczej aż nawet wygrażał przeniesieniem całego Oddz.ZUS z Olsztyna do Elbląga (
 • Gdyby ten facet był choć trochę kumaty to wiedziałby, że ZUS JEST MONOPOLISTĄ, a nie tylko zachowuje się jak monopolista. Nie dotyczy to tylko kwestii orzecznictwa w Elblągu, ale wszelkich decyzji tego gównianego molocha poczynając od bezpodstawnego permanentnego podnoszenia składek a kończąc na zabieraniu rent ludziom schorowanym, a na przyznawaniu ich tym, których stać na danie w łapę takiemu pogiętemu orzecznikowi. Poseł chyba dogada się ze swoją partyjną kolezanką, bo w partii to jak w rodzinie, co nie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  amciuś(2004-04-27)
 • Aby choć trochę swojego cennego czasu poświęcił na poszukiwanie inwestorów chętnych do zainwestowania w mieście, niż na obronę urzędniczych biurek.
 • uwazam ze posel to niezly cwaniaczk ktory dla kielbasy wyborczej zrobi wszystko juz on zbytnio nic nie moze nawet nie moze byc kims bo stracil twarz wraz ze swoja partia ktora nota bene tez mu nic nie dala moje pytanie brzmi co taki gosc zalatwil czgo skutkiem bylo cos namacalnego dla elblaga czy osoby prywatnej potrzebujacej pomocy uwazam ja ze nic ale moze sie myle. dl;aczego dyrektor biura poselskiego pana witolda nie robi nic aby spoleczenstwo dowiedzialo sie co posel zrobil - bo nic nie ma do powiedzenia bo nic nie wskoral i nic nie uzyskal
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  diabel(2004-04-27)
 • Brawo ! Wreszcie znalazł się odważny Pan Poseł, który naprawdę dba o interesy swoich wyborców! Ciekawe gdzie teraz jest zgraja tych prawicowych krzykaczy, którzy potrafią tylko błotem obrzucać demokratycznie wybrany Rząd i jego Premiera. A do Przedmówcy to nieważne co Pan Poseł mówił wcześniej, ważne są czyny. Mam nadzieję, że drodzy Elblążanie docenią wysiłki SLD i poprą tę partię w najbliższych wyborach do PE i następnych do Sejmu i Senatu, w końcu z faktami się nie dyskutuje, a one przemawiają na korzyść lewicy. I wierzę, że koledzy z SDPl też podzielają mój pogląd i wkrótce wrócą do nas.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  socjalizm albo śmierć(2004-04-27)
 • przykro czytać to co jest napisane wyżej, ja wybrałem już dawno lewicę. patrzę jednak na poczynania pana posła dwojga nazwiski i krew mnie zalewa. gdzie cholera byłeś waść jak SLD miało 30-40% ? gdzie w twoim życiu jest dobro naszego miasta dzięki któremu znów jesteś posłem? gdzie chłopie twoja lewicowość ? potrzebna była tylko w tle - aby ludzie głosowali? przypomnij sobie chłopie ile złego narobiłeś za prezydentury? gdzie byłeś jako poseł przez 7 lat? co namacalnego zrobiłeś dla naszego miasta? czemu niejednokrotnie mówiłeś że Elbląg dla ciebie to wiocha? czy walka o głosy wyborców tuż przed wyborami to jedyne co potrafisz? chłopie twoja partia, matka narodu od kilku lat sytuację w elbląskim ZUSie zmieniłaby jednym telefonem, jednym podpisem. po co pytam cały ten cyrk !?! czy może macie układ pod stołem, wy koleżanki z Olsztna zamkniecie orzecznictwo w Elblagu jako pracownice ZUS, a ja jako wspaniałomyślny poseł ziemi elbląskiej będę z wami walczył i tym sposobem zdobędę uznanie wyborców. nikt już sie na to nie nabierze panie pośle, czas odejść w polityczny niebyt razem z Leszkiem M.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lewicowiec(2004-04-27)
 • i co sie rzucacie, znowu go wybierzecie, p. posel mial jeden z najlepszych wynikow wyborczych w kraju w ostatnich wyborach, przestancie jeczec tylko myslcie przy glosowaniu, albo sie na nie wybierzcie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2004-04-27)
 • Do lewicowca: gdzie jest Twoja lewicowość ? jak możesz tak się wypowiadać o Premierze ? A Pan Poseł to b. dużo zrobił dla Miasta gdy był Prezydentem, wreszcie ul. 1 Maja ma europejski wygląd ! i jestem dumny, że to właśnie ta ulica tak pięknie się prezentuje zwłaszcza, gdy teraz data 1 Maja nabierze także nowego znaczenia. Dlatego w pełni popieram starania i działania p.W.GDz i PRAWDZIWEJ LEWICY, która posiada mandat zaufania od CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA, a elbląskiego w szczególności. I na razie żaden pseudo LEWICOWY odszczepieniec tego nie może podważać - fakty są jednoznaczne: SLD jest formacją SUKCESU, a ci którzy usiłują to podważyć, czynią to zwykłej zawiści i złej woli, bo nie są w stanie przedstawić lepszej alternatywy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  socjalizm albo śmierć(2004-04-27)
 • A tak w ogóle, to gdyby nie rządy SLD w mieście, to bezrobocie juz dawno przekroczyłoby 80%!, a tak mamy tylko ok.30%, co powoduje, że na tle sąsiednich miast (Braniewo, Pasłęk) wygląda znakomicie !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  socjalizm albo śmierć(2004-04-27)
 • Mam pytanie: czy ktoś wie jak była załatwiana lokalizacja dla McD w El-gu za prezydentury p.W.G.Dz.?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawy(2004-04-27)
 • lewicowiec - fakt... niestety wyborców takich jak "saś" przybywa {emerytów, dumnych z wyglądu ul.1maja}
 • a ja jestem ciekaw czy pan poseł jest na liście 1000 nazwisk samoobrony?
Reklama