UWAGA!

Pozarządówka w akcji!

Elbląg, Pozarządówka w akcji!
Fot. PS.

Już po raz dziesiąty w naszym mieście odbyło się Forum Inicjatyw Pozarządowych. To była znakomita okazja, by regionalne organizacje pozarządowe zaprezentowały swoją działalność. Zobacz fotoreportaż.

- To doroczne święto elbląskich organizacji pozarządowych było okazją do wspólnego spędzenia wolnego czasu, wymiany kontaktów oraz swobodnych dyskusji na temat przyszłości naszych organizacji – mówi Kamila Wałachowska, jedna z organizatorek.
       W niedzielę, 21 czerwca na starówce przed Bramą Targową odbył się festyn, podczas którego przedstawiciele III sektora zaprezentowali mieszkańcom miasta swoją aktywność.
       Stowarzyszenia, fundacje oraz grupy nieformalne zachęcały do zapoznawania się z broszurami informacyjnymi elbląskiej pozarządówki. Oprócz tego uczestnicy FIPu mieli okazję skorzystać z porad prawnych, wziąć udział w licznych konkursach, nauczyć się jak robić kolczyki czy wykonywać witraże. Podczas forum nie zabrakło także niekomercyjnych mediów działających w ramach organizacji, tj. Telewizji Obywatelskiej. Mieszkańcy Elbląga mogli wypowiedzieć się przed kamerą na temat tego, co nam odpowiada w Elblągu, a co należałoby zmienić.
       Jedną z części programu był także Turniej Trzech Sektorów. Zgłoszone drużyny dzielnie walczyły o najlepsze miejsca. W ramach zawodów odbyły się bowiem drugie rozgrywki w piłkę nożną COP CUP oraz konkurencje strzelania z łuków i wiatrówek.
       Wyniki Turnieju Trzech Sektorów prezentują się następująco: Puchar Najlepszej Drużyny COP CUP zdobyła drużyna reprezentująca Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej natomiast Puchar Najlepszych Strzelców wywalczył Związek Harcerstwa Polskiego w Elblągu.
       Elbląski FIP zorganizowało Stowarzyszenie Elbląg Europa, we współudziale Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Stowarzyszenia Miłośników Elbląga „Ocalić od zapomnienia”.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Telewizja Obywatelskia nie jest komercyjna? haha Zarabiaja ile wlezie i jak uda sie sciagnac kase z UE a to nie komercja? W penym sensie jest komercja. No w Elblagu trudno o komercję wiec TVO - co siła rzeczy nie jest TV ale tylko przekaznikiem filmików dla TV Elblaskiej jest tak samo dretna jak TV Elblaska.
 • żal mi ciebie i twoich dwóch szarych komórek, które zetknęły się nie w tym miejscu co trzeba. Czy to miasto skazane jest na wieczny folklor malkontentujących i szukających problemów zgodnie z tzw. polską mentalnością (w negatywnym sensie tutaj wyjątkowo), zamiast zauważyć, że coś komuś się udało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zniesmaczony komentem widz(2009-06-23)
 • WojŁawrynowicz Byłem, widziałem, fajnie było !!! Ale nachodzi mnie smutna refleksja i pytanie. Dlaczego "Portel" nie zamieścił informacji przed imprezą, informującej o FIPie i o programie? (wiem, że była przesłana do redakcji)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2009-06-23)
 • Te miasto to jest tragedia. takie pikniki to lumpenproletariat :) haha PRL. komuno wroc! haha
Reklama