UWAGA!

Poznaj gry z dawnych epok

2009-07-07
Aktualizowany 2009-07-10 11:13

Najbliższe spotkanie z dawnymi grami i zabawami odbędzie się już w sobotę 11 lipca w godz. 13-16 na dziedzińcu elbląskiego Muzeum.

- Podczas tegorocznych „Spotkań z przeszłością” będzie można poznać rozmaite gry planszowe z dawnych epok. Kto wie, że grany w wielu domach popularny Chińczyk to polski wariant gry mającej ok. 1,5 tys. lat i wywodzącej się z Indii, gdzie nosi nazwę Chopad. Oprócz tej gry m.in. będzie można poznać przodka dzisiejszych warcabów, czyli Alquerque, spróbować sił intelektualnych w grach wikińskich czy rzymskich – zachęca Piotr Adamczyk, pomysłodawca projektu.

 


       Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w konkurencjach zręcznościowych, sprawnościowych, a także skorzystać z kącika plastycznego z kolorowankami.
       - Kubb – gra wikińska, w która do dzisiaj rozgrywa się Mistrzostwa Świata, Obrączkowanie Byka – tawerniana rozrywka zręcznościowa z czasów Robin Horda i pochodząca właśnie z Nottingham, Rzut Zapałką, czyli wikińska konkurencja siłowa - opowiada Piotr Adamczyk.
       Średniowiecze i starożytność to nie wszystko, gdyż od dwóch miesięcy Muzeum prowadzi akcję pozyskiwania gier planszowych i zabawek sprzed 1989 r. do nowej kolekcji. „II Spotkania z przeszłością” to świetna okazja, by porozmawiać z koordynatorem akcji, Piotrem Adamczykiem, ale również przekazać dary Muzeum.
       Pracowników Muzeum wspierać będą członkowie młodzieżowej Elbląskiej Kompanii Zaciężnej.
      
       Festyn historyczny „Spotkania z przeszłością. Dawne gry i zabawy” odbędzie się pod patronatem Elbląskiej Gazety Internetowej www.portEl.pl.
      
      

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama