UWAGA!

Poznaj świat chemii z akademią młodego chemika. Ruszyły zapisy

 Elbląg, Poznaj świat chemii z akademią młodego chemika. Ruszyły zapisy

Po przerwie wynikającej z obostrzeń pandemicznych rusza Akademia Młodego Chemika prowadzona przez zespół Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych Elbląskiego Parku Technologicznego, dla którego ważne są działania proekologiczne oraz edukacja dzieci w tym zakresie już od najmłodszych lat. Pierwsze w tym roku warsztaty dla młodych naukowców odbędą się już 8 października 2021 r.

Akademia Młodego Chemika to cykl warsztatów, podczas których młodzi naukowcy wspólnie z zespołem Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych Elbląskiego Parku Technologicznego w formie zabawy poznają świat chemii. W programie zajęć w zależności od grupy wiekowej omawiane są takie zagadnienia, jak dyfuzja, osmoza, właściwości dwutlenku węgla, właściwości wody, oraz wiele innych. Program warsztatów został dostosowany do wieku ich uczestników.

- Działania proekologiczne, które wpływają na poprawę jakości środowiska naturalnego są dla nas bardzo ważne. Podczas warsztatów prowadzonych w ramach Akademii Młodego Chemika chcemy zwrócić szczególną uwagę dzieci na otaczający ich świat i zjawiska w nim zachodzące. Prowadzone przez nas warsztaty są doskonałym pomysłem na zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży, dzięki którym usystematyzują swoją wiedzę zdobytą w szkolnych ławkach oraz rozwiną swoją wyobraźnię dzięki zjawiskowym doświadczeniom. - mówi Paulina Dąbrowska, Kierownik Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych.

Aby wziąć udział w warsztatach dla młodych naukowców wystarczy zorganizować grupę od 10 do 30 osób (koszt udziału dziecka w warsztatach to 12,00 zł). Następnie wejść na stronę internetową Elbląskiego Parku Technologicznego: www.ept.elblag.eu, odszukać zakładkę Akademia Młodego Chemika, zapoznać się z Regulaminem oraz uzupełnić Formularz zgłoszeniowy, który należy odesłać na podany adres e-mail.

W przypadku zaostrzenia sytuacji epidemiologicznej Elbląski Park Technologiczny zastrzega sobie możliwość odwołania warsztatów w ramach Akademii Młodego Chemika.

Terminy warsztatów:

8.10, 22.10, 05.11, 19.11, 03.12, 17.12, 21.01, 18.02, 04.03, 18.03, 01.04, 29.04, 13.05, 27.05, 10.06

Godziny warsztatów:

9:00, 11:00, 13:00

Program warsztatów

Elbląski Park Technologiczny

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama