UWAGA!

Premier przyjedzie 1 maja do Elbląga?

 Elbląg, Jacek Protas spotkał się w czwartek z elbląskimi dziennikarzami
Jacek Protas spotkał się w czwartek z elbląskimi dziennikarzami

Elbląg jest jednym z 16 miast w Polsce, w których 1 maja odbędą się regionalne pikniki z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Można powiedzieć, że na ten jeden dzień nasze miasto stanie się stolicą województwa. Niewykluczone, że przyjedzie premier Donald Tusk.

Regionalny piknik rodzinny odbędzie się 1 maja na Bulwarze Zygmunta Augusta w godz. 10-18.30. - Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla całych rodzin, na scenie będą występować muzyczne zespoły z regionu, wzdłuż bulwaru staną stoiska, w których każdy będzie się mógł przekonać, na co w ostatnich latach w naszym regionie zostały wydane unijne pieniądze – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid, które wygrało konkurs na organizację pikniku, organizowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.
       - Czujemy się Europejczykami, nie mamy kompleksów, więc mamy co świętować – zapewnia Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, który w czwartek w Elblągu spotkał się z dziennikarzami. - Być może obecna sytuacja związana z Ukrainą przyćmiewa trochę tę radość, ale z drugiej strony jest dowodem na to, że Unia Europejska to nie tylko pieniądze, to także bezpieczeństwo, dzięki obecność w Unii i NATO możemy czuć się bezpiecznie.
       Wiele wskazuje na to, że Elbląg 1 maja odwiedzi premier Donald Tusk, który dzień wcześniej ma rozpocząć wizytę w naszym województwie. - Mam nadzieję, że nie wydarzy się nic, co by uniemożliwiło wizytę premiera – mówi Jacek Protas.
      
RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama