UWAGA!

Prezent na urodziny lub dowolną inną okazję

 Prezent na urodziny lub dowolną inną okazję

W niniejszym wpisie zastanowimy się, co stanowi o sile prezentu. Czy jest nim wartość materialna, a może rozmiar? Wydaje się, że nie. W upominkach chodzi o coś zupełnie innego – o osobę, o której pamiętasz. Przejdźmy do rozważań i... konkretnych pomysłów!

Prezent na urodziny lub dowolną inną okazję
       Na wstępie warto zauważyć, że jesteśmy przyzwyczajeni do wręczania upominków z dowolnej okazji. Czasem to prezent na nowe mieszkanie, innym razem imieniny, Dzień Ojca, rocznicę ślubu czy obronę pracy magisterskiej. Często nie potrzeba nawet szczególnych okoliczności. A czasami wydarzenie jest tak nietypowe, że nie mamy kompletnie odniesienia do podobnych okazji, choć również pragniemy wręczyć unikatowy prezent.
       Warto mieć na uwadze, że praktycznie nigdy nie musimy się „szarpać” i sięgać głęboko do portfela, żeby koniecznie spełnić obowiązek. Wiadomo, że jako rodzice lub chrzestni bardziej przywiązujemy wagę do prezentu na I Komunię czy 18-ste urodziny, ale mimo to nie powinniśmy przesadzać. Kosztowne, oryginalne prezenty robią wrażenie, ale przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Nie istnieje coś takiego jak cennik prezentów. Kto potrafi docenić upominek, dostrzega w nim pomysł, emocje, pozytywne skojarzenia, a nie metkę z nadrukowaną ceną.
      
       Przekaz związany z okazją

       Jeżeli szukasz odpowiedniego prezentu, możesz znaleźć wiele przedmiotów, które są przygotowywane z myślą o konkretnych okolicznościach. Plakat z życzeniami dla mamy, kubek na 40-stą rocznicę ślubu, imieninowy kosz pełen słodyczy... Jeżeli interesują Cię gotowe inspiracje, nie brakuje ich w sklepach, również tych internetowych.
       Pomyśl o tym, co rozbawi obdarowywaną osobę lub wywoła w niej miłe wspomnienia. Prezent dla przyjaciółki może być własnoręcznie przygotowanym albumem ze śmiesznymi fotkami, które łączą się z wydarzeniami, o których wiecie tylko Wy dwie. Prezent na parapetówkę? Może kultowa gra planszowa, która parę lat temu nie pozwalała iść spać? Albo plakaty do kuchni przypominające o najpiękniejszych motywach przyrody? Każdy docenia przede wszystkim otoczkę wokół upominku, konotacje, uczucia.
       Nie zapominaj o życzeniach. One są ważniejsze od prezentu, który je jedynie podkreśla. Nawet jeżeli przygotujesz bardzo drogi i wysublimowany upominek, a wręczysz go bez słowa, zepsujesz cały efekt. Nie chodzi o wylewanie emocji, ale kilka ciepłych słów, które świadczą o tym, że życzysz wszystkiego, co najlepsze. Tak po prostu, od serca.
       Powodzenia! Prezent dla dziewczyny i w ogóle fajne prezenty to wyzwanie, które szczególnie przyjemnie podejmować. Okazji nie brakuje!
      
                                                                                ----- materiał płatny ------
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie