UWAGA!

Prezydent złożył życzenia pracownikom oświaty

 Elbląg, Prezydent złożył życzenia pracownikom oświaty
fot. nadesłana

Wczoraj (21 grudnia) w Kamieniczkach Elbląskich prezydent Witold Wróblewski uczestniczył w spotkaniu opłatkowym z dyrektorami elbląskich szkół, przedszkoli i żłobków oraz placówek edukacyjnych i instytucji sportowych. Spotkanie było okazją do podsumowania mijającego roku oraz przekazania życzeń świątecznych i noworocznych.

Prezydent Witold Wróblewski przedstawił główne inwestycje i zadania wokół których koncentruje się aktualnie praca samorządu, wspomniał szczególnie o projektach edukacyjnych na rozwój szkolnictwa zawodowego i ogólnego, na które Miasto pozyskało dofinansowanie ze środków unijnych. Prezydent mówił również o zmianach, jakie w kończącym się roku zaszły w elbląskiej oświacie. - Był to trudny rok dla oświaty z uwagi na wprowadzoną reformę edukacji. Na szczęście dzięki współpracy udało nam się ją wprowadzić w naszym mieście bez zakłóceń. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Państwu za współpracę w tym zakresie – podkreślał prezydent Witold Wróblewski.
       Prezydent przypomniał również o nowatorskim programie emerytalnym dla nauczycieli i pracowników obsługi, realizowanym w naszym mieście, dzięki któremu udało się uniknąć zwolnień i zachować miejsca pracy dla młodych nauczycieli. Zapewnił także o zabezpieczeniu środków w przyszłorocznym projekcie budżetu na podwyżki dla nauczycieli.
       Spotkanie zakończyło się złożeniem życzeń świątecznych i noworocznych oraz łamaniem się opłatkiem.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama