UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Profesjonalnie, bezpiecznie, skutecznie

 
Elbląg, Profesjonalnie, bezpiecznie, skutecznie
fot. nadesłana

To priorytety w stosowaniu technik interwencyjnych, samoobrony oraz śpb przez funkcjonariuszy Służby Więziennej. Tym razem funkcjonariusze elbląskiego aresztu podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z funkcjonariuszami Straży Granicznej.

W ramach współpracy z elbląskimi formacjami mundurowymi funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Elblągu przeprowadzili warsztaty szkoleniowe dla grupy pracowników Straży Granicznej. W trakcie szkolenia skoncentrowano uwagę na użyciu skutecznych technik interwencyjnych, śpb i technik samoobrony w sytuacjach, gdy zawodzą działania prewencyjne i zatrzymana przez funkcjonariuszy osoba zachowuje się agresywnie stwarzając zagrożenia dla otoczenia lub siebie samego.
       Zastępca kierownika działu ochrony por. Jacek Bloch oraz instruktor działu ochrony mł.chor.Tomasz Tocha przygotowali dla uczestników ćwiczenia praktyczne w oparciu o realne sytuacje życiowe, np. gdy osoba zatrzymana próbuje posłużyć się niebezpiecznym narzędziem, uderzyć funkcjonariusza, wyrwać się konwojentom w trakcie zakładania kajdanek, stawiać opór fizyczny przy wejściu lub wyjściu z samochodu służbowego itp. W trakcie treningu blokad, chwytów obezwładniających, chwytów transportowych duży nacisk położono na ćwiczenie zachowań bezpiecznych przy stosowaniu technik interwencyjnych przez funkcjonariuszy, którzy w takich sytuacjach są szczególnie narażeni na utratę zdrowia lub życia.
       Przeprowadzone warsztaty spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Widoczna jest potrzeba współpracy służb mundurowych w zakresie poszerzania wiedzy i profesjonalizmu w działaniach i pracy funkcjonariuszy na rzecz budowania bezpieczeństwa w naszym otoczeniu.
      
Anna Downar, Areszt Śledczy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama