UWAGA!

Projekt na mecie

 Projekt na mecie

Dwa lata minęły w bardzo pracowitym tempie. 10 czerwca Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym skończy realizację projektu "Umiem - Projektuję - Pracuję" realizowanego przy dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zadanie było realizowane od 1 sierpnia 2013 roku do 30 czerwca 2015 roku. Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego udało się utworzyć i wyposażyć pracownię serigrafii, doposażyć pracownię komputerową. 60 uczniów wzięło udział w zajęciach dodatkowych z sitodruku oraz animacji i grafiki 3D, stażach wakacyjnych oraz wizytach studyjnych u potencjalnych pracodawców. W sumie zrealizowano 540 godzin zajęć, w czasie których powstało ponad 200 prac w różnorodnych technikach graficznych. Sam projekt podniósł atrakcyjność absolwentów na rynku pracy, pozwolił im odkryć nowe możliwości. To najbardziej widać w zaangażowaniu, prezentowanych pracach, także tych dyplomowych, oraz dokonywanych wyborach dalszej drogi kształcenia.
      
       Sama idea zakładała wzmocnienie grafiki i rozbudowanie jej zaplecza w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym. Stąd doposażenie pracowni grafiki komputerowej i stworzenie od podstaw pracowni sitodruku. Równie istotne jest osadzenie umiejętności, które młodzież zdobywa, z wymaganiami rynku pracy. Uczniowie oprócz zajęć dodatkowych mieli warsztaty oraz wakacyjne staże u potencjalnych pracodawców. To pokazuje, jak bardzo wszechstronną młodzież kształcimy.

 


       Uroczyste zakończenie projektu odbędzie się 10 czerwca w godzinach 14.00 - 16.00 w Multikinie w Elblągu. Oprócz wystawy prac z sitodruku i pokazu animacji i filmów zaprojektowanych na zajęciach grafiki 3D będziemy mieć okazję wysłuchać wykładu dr Katarzyny Łukasik z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
      
       Pozostaje wierzyć, że uczestnicy będą mieli szansę wykorzystać zdobyte umiejętności w dalszej drodze kształcenia czy pracy zawodowej. Na pewno ich zainspiruje do dalszych poszukiwań. A certyfikaty, foldery, płyty obok prac to namacalne ślady projektu. Wartość dodana jest w uczniach.
      
       Projekt „Umiem – Projektuję – Pracuję” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
      

------ Artykuł sponsorowany ------

      
Dominika Lewicka-Klucznik
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie