UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przeciw dyskryminacji niepełnosprawnych

Elbląg, Przeciw dyskryminacji niepełnosprawnych

Wczoraj obchodzony był Europejski Dzień Protestu Przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych. W Elblągu znacznie się on wydłuża i przeradza w Tydzień Osób Niepełnosprawnych.

- Główny festyn z okazji Tygodnia Osób Niepełnosprawnych zaplanowano w niedzielę 14 maja o godz. 12 na Bulwarze Zygmunta Augusta - informuje Elżbieta Szczesiul-Cieślak, redaktor naczelny miesięcznika niepełnosprawnych „Razem z Tobą”.
     Organizatorami festynu oraz imprez Tygodnia są organizacje osób niepełnosprawnych i grupy samopomocowe, placówki edukacyjne, kluby seniora i ich przyjaciele. Będą miały okazję zaprezentować swój dorobek i sukcesy, a także przybliżyć swoje problemy społeczności miasta. Chcą to jednak robić tak, aby każdy elblążanin przy tym skorzystał - z zabawy, wiedzy, integracji. Do współpracy zaproszono harcerzy, zespoły muzyczne, Aeroklub Elbląski, wodniaków, firmy oferujące sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, ratowników, kolekcjonerów oraz małą gastronomię. Koordynatorem Tygodnia jest, jak co roku, Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych, a sponsorami - Urząd Miejski w Elblągu i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
     
     Niedziela na bulwarze
     W przyszłą niedzielę na bulwarowej estradzie od godz. 12 do 18 będą trwały występy zespołów dziecięcych i szkolnych oraz grup działających w placówkach opiekuńczych. Na finał zagra ostródzki zespół „Increase”, wcześniej usłyszymy godzinny koncert szant. Dla dzieci będą konkursy z nagrodami i przejażdżki łódkami, a dla wszystkich loterie, mierzenie ciśnienia, pokazy ratownictwa medycznego, stoiska organizacji pomocowych oraz cieszące się zawsze powodzeniem, tanie i ładne wyroby warsztatów terapii zajęciowej. Specjalną atrakcją będą stoiska elbląskich kolekcjonerów, na których „zbieracze” i miłośnicy staroci na pewno wypatrzą coś ciekawego. Dla odważnych Aeroklub Elbląski będzie oferował do wygrania przeloty szybowcem.
     
     Imprezy Tygodnia Osób Niepełnosprawnych
     9 maja (wtorek) - w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 przy ul. Kopernika 27 odbędzie się Wojewódzki Konkurs Matematyczny Szkół i Ośrodków Specjalnych „Matma 2006”.
     12 maja (piątek) - w tym samym ośrodku odbędzie się konferencja nt. „Internat - drugi dom…?”.
     14 maja (niedziela) - festyn na Bulwarze Zygmunta Augusta.
     16 maja (wtorek) w godz. 9.30-12.30 - zajęcia integracyjne z hipoterapii i dogoterapii w Piastowie (gospodarstwo agroturystyczne).
     17 maja (środa) w godz. 10-13 - seminarium logopedyczne „Komunikacja z niepełnosprawnymi” - Ośrodek Szkolno-Wychowawcze nr 1 przy ul. Kopernika 27; „Drzwi Otwarte” w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym; zajęcia otwarte w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym przy ul. Szarych Szeregów 32; zajęcia otwarte w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Saperów 14D; w godz. 15-17 - zajęcia otwarte w Klubie Młodzieżowym „Trakt” przy Dziennym Centrum Aktywności, ul. Saperów 14D.
     18 maja (czwartek) od godz. 10.30 - festyn integracyjny „Elbląg miastem integracji 2006”, Plac Kazimierza Jagiellończyka, w godz. 15-18 - „Drzwi Otwarte” w Dziennym Centrum Aktywności przy ul. Szarych Szeregów 32, porady psychologa, logopedy, pedagoga, fizjoterapeuty po wcześniejszym telefonicznym umówieniu (tel. 055 233 75 93, 055 643 97 77).
     19 maja (piątek) w godz. 9.30-12.30 - festyn integracyjny w Bażantarni „Wielka Majówka”.
     20 maja (sobota) o godz. 8-15 - dzień otwarty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 przy ul. Kosynierów Gdyńskich 30.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama