UWAGA!

Przeciw wykluczeniu cyfrowemu pokolenia 40+

Elbląg, dla wielu z nas 40-tka, to magiczna liczba, dla innych - życie dopiero się zaczyna ;-)
dla wielu z nas 40-tka, to magiczna liczba, dla innych - życie dopiero się zaczyna ;-)

Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu zaprasza mieszkańców Elbląga i okolic w wieku 40+ do udziału w programie „Przeciw wykluczeniu cyfrowemu pokolenia 40+”, w ramach którego odbywać się będą bezpłatne kursy obsługi wybranych programów komputerowych MS Office 2003 i Internetu.

- Żyjemy w czasach, w których komputery opanowały niemal wszystkie dziedziny codziennego życia. Aby sprostać wymogom otaczającej nas rzeczywistości zdominowanej przez technologię informacyjną, konieczne jest zdobycie umiejętności posługiwania się komputerem i tzw. oprogramowaniem biurowym - mówi Anna Szeląg z wydziału promocji W-MBP. - Nasz program skierowany jest do pokolenia ludzi, dla których otaczający nas obecnie „cyber świat” nie był naturalnym środowiskiem wzrostu, ale którzy chcą w nim aktywnie funkcjonować, aby nie znaleźć się w grupie społecznej podlegającej tzw. „wykluczeniu cyfrowemu”.
     Program składa się z pięciu kursów: obsługa programu MS Word 2003 (16 godzin), obsługa programu MS Excel 2003 (16 godzin), obsługa programu MS PowerPoint 2003 (16 godzin), obsługa programu MS Publisher 2003 (20 godzin), Jak korzystać z Internetu i poczty elektronicznej (12 godzin).
     Założeniem programu jest nabycie przez uczestników podstawowej wiedzy w zakresie tworzenia i obsługiwania dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji multimedialnych, publikacji reklamowych, a także posługiwania się Internetem i pocztą elektroniczną.
     Osoby zainteresowane zdobyciem umiejętności posługiwania się komputerem mogą wziąć udział we wszystkich pięciu proponowanych kursach lub tylko w tych, które je najbardziej interesują. Program „Przeciw wykluczeniu cyfrowemu pokolenia 40+” realizowany będzie od maja do grudnia 2008 r. w Bibliotece Pedagogicznej (ul. św. Ducha 25). W maju i czerwcu realizowane będą kursy z zakresu obsługi programów: MS Excel i MS Publisher oraz korzystania z Internetu i poczty elektronicznej, natomiast po wakacjach także z obsługi programów: MS Word i MS PowerPoint. Zajęcia będą prowadzone w 10-osobowych grupach w dwóch wariantach godzinowych (rano i popołudniu).
     Szczegółowych informacji na temat kursów udzielają i zapisy prowadzą pracownicy Wydziału Promocji Biblioteki Pedagogicznej pod numerem telefonu 055 237 62 73.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Zamiast uczyć obsłudze programów MS, korzystniej by było nauczyć ludzi jak za pomocą komputerów robić to, co im jest potrzebne: komunikować się i szukać informacje w Internecie, tworzyć teksty i liczyć w arkuszach kalkulacyjnych. Narzucenie programów narzuca również ograniczenia, zmusza użytkowników do dostosowania swoich potrzeb do możliwości programów komputerowych. Na przykład, programy MS nie obsługują ligatur i RSS. Biedni staruszkowie będą myśleć, że czegoś takiego nie istnieje:-( I odwrotnie: zostaną przekonani, że na każdym komputerze powinien być zainstalowany anti-wirus. PS. Słyszałem, ze z RSS już programy MS zaczynają sobie radzić.
 • Przeczytaj dokładnie artykuł a później się wypowiadaj. Na kursie będzie można nauczyć się obsługi programów, które są niezbędne w pracy z komputerem. Znajomość tych programów staje się konieczna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelniczka(2008-04-09)
 • Czemu uważasz, ze nie przeczytałem artykułu zanim się wypowiedziałem, Czytelniczko? Może dlatego, że nie przeczytałaś mojej wypowiedzi?? Znajomość tych programów staje się konieczna tylko dla obsługi tych programów. To o czym ja pisałem, można robić (a czasami lepiej robić) nie używając tych programów.
 • W tym wieku lepiej jest już, studiowć, książeczke do nabożeństwa, LUB SPRAWDZIĆ AROMAT NAPOJU OJCA RYDZYKA. POLECAM DUŻY WYBÓR.
 • a ja mam 40 i nie czuje się wykluczona. Czy to źle ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kazika(2008-04-09)
 • To bardzo dobrze. Ale program mówi o 40 plus więc może to być 50,60 itd
 • Tak to jest rzeczywisty problem. Sam łapię się na ten przedział wiekowy i z autopsji wiem że moi rówieśnicy to analfabeci komputerowi. Mając jednak na względzie fakt, że większość lokalnej władzy to takie osoby, mamy obraz percepcji otaczającego nas świata i jego komunikatywność przez ludzi tworzących naszą rzeczywistość na podobieństwo swych oczekiwań i możliwości. W tej populacji oczywiście są chlubne wyjątki pozostające w glorii dla samych siebie i swej rodziny. A więc do nauki !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-04-10)
 • Chcieć to móc - mój ojciec kupił komputer mając ponad 60 lat i dziś serfuje jak nastolatek.
 • A u nas ciągle, dyskryminacja i stereotypy, czyżby młodzi obawiali sie konkurencji. .. jesteśmy niegrożni. 65-latka hi, hi. ..
 • Mam 40+ i od kilku lat używam systemu Linux a obecnie Kubuntu 7.10 i OpenOffice jest to program bezpłatny i w 100% zamienny z programem MS Office, dlatego uważam że kurs na płatnym /i to słono/ programie jest nie do końca trafionym pomysłem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bogdan 40+(2008-04-10)
 • Popieram opinię Bogdana 40+ Sądząc po programie oferowanego kursu, słuchacze powinni sobie już radzić z obsługą komputera: uruchamiać programy, otwierać i zapisywać pliki, bo temu ich uczyć nie będą. Więc o wykluczeniu cyfrowym ewentualnych uczestników nie ma mowy. Wygląda ta propozycja na reklamę dożywającego swoje MicroSoftu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  42-latek.(2008-04-11)
Reklama