UWAGA!

Przeciwko wykluczeniu

Elbląg, Stanisław Tomczyński, dyrektor Centrum Pracy i Pomocy
Stanisław Tomczyński, dyrektor Centrum Pracy i Pomocy

W Elblągu powstanie Centrum Integracji Społecznej służący przeciwdziałaniu społecznemu wykluczeniu grup zagrożonych marginalizacją, a szczególnie: bezdomnych, osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków, opuszczających zakłady karne, długotrwale bezrobotnych, a także chorych psychicznie i uchodźców.

- Chcemy objąć reintegracją społeczną i zawodową 170 osób – mówi Stanisław Tomczyński, dyrektor Centrum Pracy i Pomocy. - Zadanie nie jest łatwe, bo w wielu wypadkach nie wystarczy tylko podać pomocną dłoń, ale trzeba starać się zmienić sposób myślenia tych ludzi.
     Programy reintegracyjne będą tworzone dla każdego indywidualnie. Obejmą cykl szkoleniowy w Centrum oraz tzw. zatrudnienie wspierane, polegające na częściowym finansowaniu pracodawcy zatrudniającego osobę kierowaną do pracy przez CIS. Łącznie opieka Centrum może trwać do 36 miesięcy.
     - Mamy nadzieję, że to wystarczający okres czasu, aby taką osobę przygotować do funkcjonowania na otwartym rynku pracy i samodzielnego życia – mówi Tomczyński.
     Prezydent Elbląga Henryk Słonina złożył w tej sprawie wniosek do Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. Wniosek po zaopiniowaniu trafi do Ministra Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej. Po zakończeniu procedur, prawdopodobnie od 1 grudnia br. CIS rozpocznie działalność jako gospodarstwo pomocnicze Urzędu Miejskiego w Elblągu.
ESzC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wiecie co powiem wam jedno - nie wiecie że w Elblągu (czyt. zadupie) jest bezrobocie i normalnemu człowiekowi trudno znaleźć prace? Ja po skończeiu szkoły wyjeżdzam jak wielu innych do lepszego miasta. Ciekawe jak to chcecie zrobić. hehehe
 • Dobrze, że Stasiu Tomczyński ma robotę. Młodzi i zdolni opuszczają Elbląg a tego typu inicjatywy służą najlepiej prowadzącym obłudne placówki. Mają na chlebek z masełkiem i mogą się wymądrzać i upokarzać do woli biednych ludzi. Panie Prezydencie szkoda pieniędzy....
 • I znowu beda etaty..w administracji......hihi
 • zdjęcie Pana Stanisława jest zdecydowanie zbyt małego formatu!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2003-11-18)
 • Zwalczanie bezrobocia poprzez rozbudowę administracji, coś mi tu nie pasuje ....
 • Obiecałem sam sobie, że nie będę jeno stękał, ale gdy doczytałem o "gospodarstwie pomocniczym Urzędu Miejskiego w Elblągu"... Niegdyś pracowałem w firmie, która miała własne gospodarstwo pomocnicze... Nie spotkałem na mojej drodze bardziej korupcyjnej struktury @_@
 • Czy to stanowisko zostanie stworzone na potrzeby osobiste pana Stasia?
 • Ciekawe czy "ktoś" w Elblagu dostrzeże te sukcesy?
 • 36 miesięcy, a czemu nie 48 miesięcy, albo dłużej, czym tłumaczy się właśnie takę cyfrę, czy nie lepiej zajmować się tymi ludźmi wówczas gdy odsiadują wyroki, mają dużo czasu aby zmienić tok myślenia, co robi się w więzieniu? Słuszna inicjatywa, ale aby pomagać nie trzeba tworzyć nowych jednostek budżetowych i rozbudowanych struktur, pomocy i wsparcia można udzielić poprzez istniejące już komórki.
 • oczywiście powstają nowe posadki opłacane z publiccznych piedniedzy. Tworzenie miejsc pracy w sferze budżetowej to droga do nikąd, bo wkrótce zabraknie tych którzy będa to utrzymaywać. Ale tutaj jest jak jest, bo łatwiej stworzyc kolejna synekurę kolesiów ze szctnymi hasłami z publicznych pieniędzy niż zaiwestowac swoje własne w jakiś prywatny biznes i w ten sposób tworzyc miejsca pracy. A swoja drogą to mam poważne wątpliwości czy w obecnych czasach jest moralne aby wspierać melów i przestępców w znalezieniu pracy (którą i tak pewnie wkrótce stracą) skoro wokół jest tyle osób nie z marginesu nie mogących znależć pracy.
 • Znowu tworzy się sztuczny twór do obsadzenia na etatach miejskich przez znajomk ów Pana Prezydenta lub znajomków osób coś znaczących w E-g
Reklama