UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przegląd Szafy 2013

 
Elbląg, Przegląd Szafy 2013
fot. nadesłana

Korytarz szkolny przykrył czerwony dywan. W oknach pojawiły się świece. Przy wejściu zawisły zdjęcia nominowanych i instalacje nawiązujące do historii kinematografii. Pierwszą edycję przeglądu filmowego Szkolnej Akademii Filmów Amatorskich "Szafa 2013", który odbył się w Gimnazjum nr 10 (przy Zespole Szkół nr 2), zakończyła uroczysta Gala. 

Oprawa muzyczna gimnazjalnego zespołu muzycznego i eleganckie stroje gości, dodały blasku całej uroczystości. W obecności Dyrekcji Szkoły, rzecznika prasowego Teatru Dramatycznego w Elblągu, przedstawiciela MOSiR-u i Rady Rodziców przy ZS nr 2, zostały wręczone statuetki złotej, srebrnej i brązowej „Szafy 2013” w kategorii charyzmatyczny aktor i za(kręcony )film. Przemówienia gości, oklaski dla najlepszych a na podsumowanie Gali emisja zwycięskiego filmu „Na złe i na gorsze”. W holu szkoły, w towarzystwie wystawy „Kolorowa szkoła” przygotowanej przez gimnazjalne koło Foto- klasy, na gości czekały ciepłe napoje i tort z fajerwerkami.
       Podjęta inicjatywa wynikała z chęci sprowokowania młodych ludzi do twórczych poszukiwań samych siebie. Do przemyślanego zakomunikowania o swoich potrzebach, obserwacjach, zainteresowaniach. Była okazją do sprawdzenia się w pracy zespołowej, przy jednoczesnym poszanowaniu indywidualności jednostki. Na każdym etapie działań, uczniowie dokonywali wyborów, poszukiwali praktycznych rozwiązań, zdobywali nowe doświadczenia. Nie jednokrotnie źródłem inspiracji dla młodych twórców- amatorów były
       wiedza i doświadczenie wyniesione ze spotkań edukacyjnych Małej Akademii Filmowej realizowanej przez kino Światowid w Elblągu.
       Jak różne może być kino? Jak odmienne środki wyrazu, by w efekcie końcowym uzyskać emocje widza i skłonić go do refleksji nad tematem? Przekonali się uczniowie podczas trzydniowego przeglądu filmowego, zakończonego głosowaniem. Młodzież stanęła na wysokości zadania. Szanując założenia kontraktu ( dotyczące czasu nagrania, współpracy z opiekunem i wystrzegania się komunikatów naruszających godność drugiego człowieka), zespoły uczniowskie przygotowały scenariusze, nakręciły filmy i dokonały montażu. Ilość pozytywnych emocji towarzyszących wzajemnym relacjom uczestników projektu spowodowała, że grupy filmowe poszczególnych zespołów klasowych zaczęły dogrywać kolejne odcinki krótkometrażowych filmów (już poza przeglądem). W konsekwencji inicjatywę wpisano do kalendarza cyklicznych imprez szkolnych a ponad to, na dzień dzisiejszy, zawiązało się uczniowskie koło filmowe.
       Wszystkim uczestnikom projektu szczerze dziękujemy za dostarczenie niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy za dojrzałość, kreatywność i niezłomność w wypracowaniu tak imponującego efektu końcowego, tak niewielkim nakładem środków technicznych.
       Tegorocznych gości, entuzjastów i wszystkich zainteresowanych niebanalnym kinem serdecznie zapraszam na kolejną edycję „Szafy 2014”, już za 12 miesięcy.
       Materiał z uroczystej Gali niebawem do obejrzenia na stronie szkoły.
Katarzyna Andrearczyk, rzecznik ZS nr 2
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama