UWAGA!

Przekaż 1 procent

Elbląg, Przekaż 1 procent

Stypendia dla osób uzdolnionych oraz niepełnosprawnych, organizacja konkursu o tytuł Filantropa Roku oraz Konkursu Literackiego, pomoc w aktywizowaniu mieszkańców małych miejscowości, promocja lokalnego patriotyzmu, realizacja ciekawych projektów – to tylko niektóre działania Fundacji Elbląg. Wsparcie tego typu przedsięwzięć możliwe jest dzięki pomocy darczyńców. Możesz być jednym z nich, przekazując swój 1 proc. podatku.

W ubiegłym roku Fundacja Elbląg otrzymała 65 086,62 zł w ramach kampanii 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego. Środki pochodziły nie tylko z Elbląga, ale i z innych miast w Polsce. Wzorem lat ubiegłych, pieniądze zostały przekazane na cele statutowe Fundacji. Sfinansowano łącznie 67 stypendiów dla zdolnych uczniów i studentów z Elbląga i powiatu oraz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Ufundowano także nagrodę w Konkursie na Najlepszą Inicjatywę Elbląskich Organizacji Pozarządowych im. dr Aleksandry Gabrysiak oraz nagrodę w Konkursie Literackim. Ponadto, wydana została publikacja w ramach Programu Literackiego, a środki w ramach konkursów grantowych trafiły do organizacji seniorskich oraz młodzieżowych. Pieniądze przekazano także elbląskim szkołom w ramach programu „Aktywność rodzicielska" oraz zasilono wiele innych działań podejmowanych na rzecz lokalnej społeczności.
     – Za wszystkie wpłaty z ubiegłych lat, będące wyrazem zaufania dla naszej działalności, serdecznie dziękujemy – mówi Arkadiusz Jachimowicz, prezes Fundacji Elbląg. – Również i w tym roku liczymy na elblążan i prosimy o wsparcie. O wszelkich naszych działaniach nadal będziemy sumiennie informować.
     Fundacja Elbląg jest organizacją pożytku publicznego, w związku z czym jej działania, jak i finansowanie są w pełni jawne i przejrzyste. Informacje o działalności organizacji można znaleźć na stronie www.fundacja.elblag.pl .
     
     Każdy, komu misja Fundacji jest bliska, może przyłączyć się do wspólnego budowania dzieła pomocy i przekazać swój 1% podatku. W „picie" należy wpisać nazwę organizacji „Fundacja Elbląg", a w miejscu nr KRS „0000033301".
     
     
-------------------- Ogłoszenie bezpłatne ----------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama