UWAGA!

Przyjaciel Dziecka

Elbląg, Zenon Rosiński
Zenon Rosiński (fot. KMP Elbląg)

Zenon Rosiński, aspirant sztabowy elbląskiej drogówki, otrzymał odznakę „Przyjaciel Dziecka” Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Uroczystość odbyła się dziś (15 grudnia) w Szkole Podstawowej nr 15.

To niezwykle cenne wyróżnienie było wyrazem wdzięczności dzieci, które z Zenonem Rosińskim utrwalały wiedzę na tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
     - Dzieci już wiedzą, jak przechodzić przez jezdnię, wzdłuż której strony drogi należy iść, w jaki sposób najmłodsi powinni być przewożeni samochodem - zapewnia Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu.
     Podczas dzisiejszego spotkania w „piętnastce” uczniowie otrzymali światełka odblaskowe ufundowane przez spółkę Alstom Power.
     - Pora jesienno-zimowa to coraz krótsze dni, dzieci wracają ze szkoły często już po zmroku - mówi Jakub Sawicki. - Szarość ubrania zlewa się z szarością ulicy. Tak ubrany maluch jest na drodze mało widoczny dla kierowcy.
     Wspólne działania policji i Alstom Power mają na celu wyrobienie u dzieci nawyku prawidłowego poruszania się po drodze i noszenia elementów odblaskowych. Policjanci uważają, że przy takiej ilości „świecących maluchów” na drogach i ulicach będzie bezpieczniej.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama