UWAGA!

Przynieś odpady, dostaniesz nagrodę

 
Elbląg, Przynieś odpady, dostaniesz nagrodę
(fot. nadesłane)

„Zamień odpady na nagrody” – to hasło, które towarzyszy elbląskim Dniom Recyklingu. Już 17 maja ruszy siódma edycja organizowana, jak co roku, przez Zakład Utylizacji Odpadów.

Po raz drugi z rzędu festyn odbędzie się na Placu Kazimierza Jagiellończyka. Od godz. 10 do 16 odbędzie się konkurs na selektywną zbiórkę odpadów, w której za zużyte baterie, nakrętki, czy makulaturę będzie można otrzymać drzewko lub bylinę.
       Każdy rodzaj odpadów jest odpowiednio punktowany. I tak po jednym punkcie będzie można otrzymać za 5 zużytych baterii, 2 kg makulatury, 5 puszek aluminiowych lub opakowań z tworzyw sztucznych, czy 30 nakrętek, natomiast za telewizor, komputer, czy monitor otrzymamy 5 punktów. Zebrane punkty można będzie wymienić na nagrody. Za 40 punktów otrzymamy krzew lub drzewko, a za 20 punktów – bylinę lub maskotkę. Za mniejszą ilość punktów także będzie można otrzymać drobny upominek. Jak zapewnia organizator, cięższe odpady mieszkańcy będą mogli przywieźć wprost pod kontenery.
       W trakcie festynu na scenie odbędą się koncerty i konkursy. O godz. 12.30 odbędzie się happening MPO, podczas którego członkowie ekopatroli będą pokazywać mieszkańcom, jak prawidłowo segregować śmieci. Natomiast o godz. 14 elblążanie będą mogli wysłuchać koncertu zespołu Model MT.
      
Patronem medialnym akcji jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • git akcja.
 • Czy szkoły, które zbierają surowce wtórne w ramach konkursu ekologicznego dostają zapłatę za dostarczone surowce (np: makulatura, puszki)?
 • w zeszłym roku 15 korków 1 punkt w tym roku 30 korków 1 punkt ?czy organizatorów pogięło?!! wy chcecie zachęcić czy zniechęcić ludzi do oddawania odpadów?. .. w zeszłym roku masa rzeczy została bo ludzie nie mieli punktów. .. super akcja po prostu super aż się nie chce iść bo szkoda zbierać śmieci na taka okazje przy takiej zawyżonej punktacji pamiętam ze rok temu pendriwe 4 giga można było dostac za ok. 40 punktów a teraz?. .. porażka dla drobnych upominkow szkoda tachać telewizora z drugiego końca miasta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  wzburzony(2014-05-16)
 • 1200 korków = 40 punktów powodzenia BTW powinni co kilka tygodni zbierać ten złom a nie co rok albo mieć stoisko co wymienia te śmieci na punkty a nie ze przez rok mam składować odpady na chacie ( tak jakbym miał na to miejsce. .. )smieszna akcja ciekawe komu sie w ten deszcz po drzewko będzie chciało popylać albo po pluszaka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  ekoPrzypadek(2014-05-16)
 • Trzeba było dogadać się z jakimś rozdawaczem punktów np: payback i zapisywać punkty na karcie.
 • a git acja
 • Jeśli ktoś posiada sprzęt do łączności radiotelefony cb radia krótkofalówki radiostacjie wojskowe motorola yaesu lub inne odkupie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  adam-elektro-utylizacja(2014-09-30)
Reklama