UWAGA!

Przytulny dom dla koni

Przytulisko dla zwierząt w Nowakowie przygarnęło kolejne dwa konie. Zwierzęta zostały wykupione od handlarzy. Zaniedbane i wychudzone sił nabierają w swoim nowym domu. Domu, który wkrótce przeniesie się do Siemian, bo w obecnym miejscu jest już zwierzętom za ciasno.

Konie – Taro i Tara - zostały wykupione od handlarzy podczas końskich targów w Pajęcznie. Od jakiegoś czasu patrol z Nowakowa wspólnie z fundacją Tara jeździ na takie targi i sprawdza, czy zwierzęta przewożone są w odpowiednich warunkach oraz czy są dobrze traktowane. Niestety, jak podkreślają członkowie stowarzyszenia, w większości przypadków zwierzęta nie są traktowane w humanitarny sposób.
       - Wygląd i waga Taro odpowiadają rozwojowi źrebaka około 5-miesięcznego, a on ma 8 miesięcy. Dostaje teraz witaminy, by zrekompensować ten czas, kiedy był zaniedbywany – mówi Karolina Zagrodzka z patrolu interwencyjnego ds. zwierząt gospodarskich w Nowakowie.
       To tutaj zwierzęta na nowo uczą się ufać człowiekowi. W opiece nad końmi chętnie pomagają wolontariusze. Przynoszą wodę, podsuwają smakołyki, wyprowadzają na pastwisko i czeszą.
       Obecnie w przytulisku jest osiem koni, wszystkie boksy są już zajęte i zaczyna się robić ciasno. Aby dalej móc pomagać zwierzętom, potrzebna jest większa stajnia. Koński raj na ziemi stowarzyszenie chce stworzyć w Siemianach. Jej otwarcie zaplanowano na 28 czerwca. Więcej na ten temat przeprowadzki przytuliska przeczytasz tutaj. Materiał filmowy przygotowała Telewizja Elbląska.
      
      
Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama