UWAGA!

Teraz ja - Psia (nie)dola

 Elbląg, Psia (nie)dola
fot. (arch. portEl.pl)

Zapadł już zmrok, jest bardzo zimno i ciemno. Zrobiło się strasznie cicho, taka grobowa cisza. Nie słychać już tego przeraźliwego szczekania. Co jakiś czas zawyje tylko kolega z boksu obok. Ja też już nie mam siły na krzyk, spróbuję jutro, może w końcu mnie usłyszą i przyjadą po mnie...

Zapytacie kto? Moi kochani właściciele. Rok temu byłem świątecznym prezentem dla ich córki, a teraz mam spędzić resztę życia w tej ciasnej i zimnej klatce? Przepraszam za pogryzione kapcie i kable od nowego laptopa, więcej tego nie zrobię, niech tylko moi kochani Państwo wrócą i mnie stąd zabiorą. Zabiorą mnie na pewno, przecież mnie kochają ... Jestem częścią ich rodziny, zawsze tak mówili. Muszę tylko poczekać cierpliwie, pewnie mają coś ważnego do załatwienia i niedługo znów będziemy razem. Będę miał swój ciepły kąt i miskę pełną smakołyków. Póki co spróbuję usnąć, mimo, że strasznie zimno mi w łapki, a jutro spróbuję zawołać ich znowu.
       Ten krótki tekst obrazuje jak czują się zwierzęta w schroniskach. Marzną w ciasnych, obskurnych klatkach i czekają na powrót swojego Pana. To czekanie często trwa całą wieczność. Czy wytrzymałbyś tyle? Z pewnością nie, ale one czekają i będą czekać, bo są wierne do samego końca.
       Liczę, że po przeczytaniu tego felietonu coś drgnie w Twoim sercu i przelejesz chociaż złotówkę na konto elbląskiego schroniska. Bądź dobrym człowiekiem i napełnij puste miski naszych elbląskich czworonogów.
      
Czarna
Liczba publikacji: 1
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
6.0 5 10

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zawsze oddaje 1% podatku dla waszych podopiecznych. Odwalacie cudowną robotę dając schronienie tym bezbronnym zwierzakom. Mam już psinę ale jak czytam takie teksty jak powyższy to serce pęka, ale są ludzie co kupują pieska i myślą że to zabawka a przecież to istota żywa mająca zdolność odczuwania bólu, cierpienia, wie co to tęsknota i miłość.
 • ja tez daje co roku nawet najmniejsza suma sie przyda aby pomuc tym biednym psiakom a ludziom co skazuja je na taki los ze musza isc na miske od panstwa i ludzi dobrej woli poslalabym do piekla.
 • A gdzie numer konta?
 • Powinniscie też mieć swoje skarbonki w różnych miejscach wraz z listą ich lokalizacji to czasem prostsze od zrobienia przelewu.
 • Jak ktoś chce zrobić datek to poradzi sobie ze znalezieniem nr konta - schronisko dla bezdomnych zwierząt w Elblągu wpisuje się w wyszukiwarce i tam jest nr konta.
 • serio? może nie kazdy jest az tak bystry. ..
 • Pomysł ze skarbonkami wydaję mi się najlepszy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Mikołajxxx(2016-01-28)
 • Nr konta jest na stronie schroniska. Jest też tam darmowy program do obliczaniu PIT
 • A ja mam takiego pieska, który spędził w klatce schroniska 5 lat. Nie wyobrażam sobie jak mógł te wszystkie lata tam wytrzymać. Teraz po ośmiu miesiącach tworzymy zgraną paczkę i rozumiemy się "bez słów". Taki pies potrafi się odwdzięczyć. I daje tyle radości. Właściwie to sama radość.
 • mają skarbonki. .. u mnie w pracy stoi jedna
Reklama