UWAGA!

Radny chce zmiennego obciążenia

 Elbląg, Radny chce zmiennego obciążenia
Fot. pixabay.com

- Od kilku lat w miejskiej przestrzeni publicznej powstają siłownie plenerowe cieszące się coraz większą popularnością wśród mieszkańców. Niestety nie powstała jeszcze umożliwiająca trening ze zmiennym obciążeniem, który można wykonywać w słowniach stacjonarnych – wskazuje w swojej interpelacji radny Robert Turlej.

W piśmie z 14 grudnia radny Robert Turlej podkreśla, że bez możliwości zmiany obciążenia "prawie niemożliwe jest przeprowadzenie treningu tak efektywnie jak w tradycyjnej siłowni wewnętrznej". Stąd postuluje utworzenie w Elblągu umożliwiającej takie rozwiązanie profesjonalnej siłowni plenerowej przy kolejnych tego rodzaju inwestycji w miejskich parkach.

Na interpelację ranego odpowiedział 20 grudnia wiceprezydent Janusz Nowak.

- Informuję, że przy kolejnych inwestycjach związanych z budową siłowni plenerowych w elbląskiej przestrzeni publicznej zostanie rozważona możliwość ustawienia urządzeń umożliwiających trening ze zmiennym obciążeniem – napisał. Podziękował też radnemu za propozycję, "której wykorzystanie przyczyni się do uatrakcyjnienia oferty skierowanej do mieszkańców naszego miasta w zakresie aktywnego wypoczynku".

Przypomnijmy, że elbląskie "siłownie pod chmurką" powstawały m. in. w związku z Budżetem Obywatelskim.

TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pozostaje tylko hahahaha, radny jak chce sobie wzmocnić mięsień to niech sobie zalozy w domu, naprawdę śmiać sie czy płakać?
 • Natychmiast turlaj się chłopie do Choroszczy, na oddział zamknięty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41
  9
  Kononowicz(2021-12-29)
 • turlam się ze śmiechu
 • : )
 • Nie ma miękkiej gry. .. dawać większe ciężary i robimy sylwetkę!
 • To jest pomylona pora na pryma aprilis?? Czy Pan radny chce mieć szansę wygrać w plebiscycie głupota roku 2021?? Chłopie chcesz ćwiczyć to kup sobie karnet na siłownię, nie wiem - kartę multisport?? Chyba stać Cię co nie??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  8
  Tomasz85(2021-12-29)
 • Kosecka, go namówiła. Pomnik wypalił to i siłownia wypali powiedziała Maria :-D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  5
  NadszyszkownikKilkujadek(2021-12-29)
 • Zmienne obciążenia masz chłopie na prawdziwej siłowni. Chodzi o urządzenia typu Atlas? Tu możesz sobie jedynie pomachać i wzruszyć powietrze. Kto cię będzie pilnował jak dołożysz za dużo i cię ciężar przygniecie? Wyobrażam sobie te ciężarki na lince lub łańcuchu zabezpieczone przed kradzieżą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  3
  Phihihi(2021-12-29)
 • Dramat Panie Turlej mentalny dramat. .. bo coś Panu powiem i może mi Pan nie uwierzyć ale te plenerowe siłownie tylko z nazwy są siłowniami. Ruch tych "maszyn"w parku jest w takim zakresie i trajektorii, że każdy szanujący się rehabilitant czy trener wyśmieje.
 • Ja proponuję inteligentne panele LED na parkingach w miejsce linii malowanych. Przecież jedno auto jest węższe inne szersze, automatyczny system sam będzie regulował sobie parking space. A chodzi przecież o najlepsze wykorzystanie ograniczonej powierzchni parkingowej w naszym mieście.
 • Czy on tak na poważnie czy pozazdrościł innym politykom i ma aspirację aby tygodnik NIE umieścił na liście kandydatów na Dzbana Roku ???; -)
 • chyba im ta kapucha ze 100% podwyżek do głupich łbów już uderzyła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  3
  siesta777(2021-12-29)
Reklama