UWAGA!

Razem

Piknikiem integracyjnym rozpocznie się w niedzielę Europejski Tydzień Osób Niepełnosprawnych.

Organizacje pozarządowe wraz z władzami miasta przygotowały wiele imprez sportowych i rekreacyjnych. Ewa Sprawka z Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych przypomina, że Tydzień Osób Niepełnosprawnych odbędzie się po raz jedenasty, w tym roku po raz pierwszy przed nazwą imprezy pojawił się jednak przymiotnik "europejski".
     - Element „europejski” pojawił się także w logo Tygodnia, które przedstawia osobę niepełnosprawną na wózku, w koło wózka wpisany jest herb Elbląga, a osoba, która na nim siedzi dumnie wiezie flagę Unii Europejskiej - wyjaśnia Ewa Sprawka.
     Tydzień, w czasie którego częściej, niż zwykle, mowa będzie o problemach i o aktywności niepełnosprawnych elblążan, rozpocznie w niedzielę o godz. 12 piknik na Bulwarze Zygmunta Augusta.
     Na scenie obejrzeć będzie można m.in. występy uczestników warsztatów terapii zajęciowej, bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi i poziom cukru, spróbować potraw z grilla, będą zabawy i konkursy z nagrodami, pokaz ratownictwa wodnego oraz stoiska z wyrobami osób niepełnosprawnych.
     - Warto przyjść na ten festyn i wszystkie imprezy Tygodnia, warto pooglądać i kupić to, co robią niepełnosprawni, bo to są przedmioty na wysokim poziomie artystycznym, są wyjątkowe i jest w nich dusza – zachęcają organizatorzy.
     Festyn na bulwarze potrwa do godz. 18.00.
     
     Zobacz także: "Tydzień integracji"
AJ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama