UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rehabilitacja - pomoc w wielu dolegliwościach

2017-01-13
17:00
Rehabilitacja - pomoc w wielu dolegliwościach
Fot. Damian Nowacki

O korzyściach, jakie przynoszą odpowiednio dobrane zabiegi rehabilitacyjne, dolegliwościach kręgosłupa i o tym, czy siedzący tryb życia ma wpływ na naszą kondycję - rozmawiamy z Moniką Cybulską - rehabilitantką z Elbląskiego Centrum Medycznego Lifeclinica.

- Z jakimi problemami najczęściej przychodzą Pacjenci?
       - Nasi Pacjenci zgłaszający się do poradni rehabilitacyjnej w Elbląskim Centrum Medycznym Lifeclinica to najczęściej osoby ze schorzeniami narządu ruchu, bólami wielostawowymi, bólami kręgosłupa, problemami lokomocji związanymi z chodzeniem o kulach po zabiegach operacyjnych a także nie posiadające zaopatrzenia ortopedycznego takiego jak kula czy laska lub źle używające takiego zaopatrzenia.
      
       - Jak wygląda u Państwa oferta rehabilitacji?
       - Nasza oferta jest bardzo rozbudowana. Oprócz pełnej gamy urządzeń przeznaczonych do fizykoterapii, czyli elektroterapii, terapii ultradźwiękowej, laserowej i magnetoterapii, posiadamy również wysokospecjalistyczny, bezpieczny i skuteczny sprzęt do walki z bólem. W tej ofercie jest m.in.: laser wysokoenergetyczny, terapia radiofalowa ukierunkowana, fala uderzeniowa i fotel uroginekologiczny. Sprzęt, którym dysponujemy, to nowoczesne urządzenia, wśród których są takie, które posiadamy jako jedyni w Elblągu. Możemy zatem skutecznie pomagać Pacjentom i usprawniać ich funkcjonowanie, by mogli cieszyć się pełnią życia.
      
       - W jaki sposób można pomóc tym osobom?

       - Pomagamy w bardzo różny sposób, ponieważ gama oferowanych zabiegów i urządzeń do rehabilitacji jest bardzo szeroka - począwszy od podstawowych zabiegów fizykoterapeutycznych, takich jak: laseroterapia, elektroterapia, magnetoterapia, zajęcia na sali gimnastycznej, masaż po nowoczesne zabiegi rehabilitacyjne takie jak: salus talent, fala uderzeniowa, terapia radiofalowa ukierunkowana czy laser wysokoenergetyczny.
      
       - W jakim wieku rehabilitacja jest potrzebna najbardziej?

       - To trudne pytanie, ponieważ rehabilitacja potrzebna jest w zasadzie w każdym wieku. Ważne jest, aby korzystać z rehabilitacji. Należy dokładnie poinformować swojego lekarza i rehabilitanta o swoich dolegliwościach a wtedy będziemy mieli dobrane odpowiednie zabiegi. Niewątpliwie dobrze dobrana rehabilitacja skutecznie pomaga w wielu dolegliwościach i przynosi długotrwałe efekty.
      
       - Co można powiedzieć o ofercie dla seniorów?
       - Seniorzy mogą korzystać z szerokiej gamy zabiegów. Wszystko zależy od chorób współistniejących i kondycji Pacjenta. Przed rozpoczęciem rehabilitacji, zbierany jest szeroki wywiad i zabiegi dobierane są indywidualnie.
      
       - Czy jest jakaś specjalna oferta dla sportowców?
       - Dla sportowców szczególnie polecam laser wysokoenergetyczny, który przyspiesza regenerację tkanek po urazach i zabiegach chirurgicznych, a także salus talent, który powoduje silne przekrwienie przynosząc efekt przeciwbólowy a także stymuluje gimnastykę mięśni, co sprzyja ich regeneracji.
      
       - Jakie korzyści przynosi terapia falą uderzeniową?
       - Fala uderzeniowa przyspiesza proces zdrowienia poprzez stymulację metabolizmu, pobudzenie cyrkulacji krwi i rozpuszczenie zwapnień. Zastosowanie tej terapii zwiększa produkcję kolagenu, zmniejsza napięcie mięśni i aktywuje zdolności regeneracyjne organizmu na poziomie komórkowym. Zdecydowanie można stwierdzić, że jest to nieinwazyjna alternatywa dla zabiegów operacyjnych w przewlekłych schorzeniach mięśniowo- szkieletowych.
      
       - A terapia radiofalowa ukierunkowana?
       - Ta terapia przenosi fale o częstotliwości radiowej tworząc selektywne przegrzanie miejsc, które poddajemy kuracji. Efektem tego zabiegu jest natychmiastowa ulga w bólu, rozluźnienie, przyspieszenie regeneracji tkanek i redukcję obrzęku.
      
       - Na jakie dolegliwości poleciłaby Pani laser wysokoenergetyczny?
       - Laser wysokoenergetyczny to szybka i skuteczna terapia o szerokich wskazaniach klinicznych, takich jak: zespoły bólowe stawów barkowych, zespół szyjno-barkowy, zapalenie kaletki, łokieć "tenisisty", łokieć "golfisty", bóle odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, zespoły przeciążeniowe mięśni, zapalenie stawu kolanowego, biodrowego, powięziowe punkty spustowe, skręcenie stawu skokowego, zniekształcenie piszczelowo-stępowe, zapalenie rozścięgna podeszwowego czy ostroga piętowa.
      
       - Jakie działanie ma głęboka stymulacja elektromagnetyczna?

       - W przeciwieństwie do stymulacji elektrycznej działającej na powierzchnię skóry, stymulacja wywołana silnym pobudzeniem magnetycznym przenika do wnętrza, pobudzając tkanki co przynosi efekt przeciwbólowy. Zabieg stosowany jest w schorzeniach kręgosłupa, zaburzeniach układu nerwowego, zaburzenia układu mięśniowo- szkieletowego, rehabilitacji sportowej oraz osłabieniu lub zaniku mięśni.

  Rehabilitacja - pomoc w wielu dolegliwościach
Fot. Damian Nowacki


      
       - Na jakie dolegliwości można polecić krioterapię?

       - Krioterapię można polecić przede wszystkim we wczesnych stanach po urazach oraz przeciążeniach układu kostno-stawowego, obrzękach po złamaniach i zwichnięciach we wczesnym stadium, stłuczeniach, krwiakach, ostrych stanach zapalnych stawów, tkanek miękkich oraz przy wzmożonym napięciu mięśniowym i rwie kulszowej. Stosowana jest także w reumatoidalnym zapaleniu stawów, napadach dny moczanowej i wielu innych przypadkach.
      
       - Częstym problemem kobiet jest nietrzymanie moczu, czy można temu jakoś zaradzić?

       - Z pewnością tak. Zadowalające efekty daje terapia głęboką stymulacją elektromagnetyczną Salus Talent Uro. Oprócz nietrzymania moczu wskazaniami do tej terapii są ostre i przewlekłe bóle uroginekologiczne, dysfunkcje seksualne, przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego, regeneracja poporodowa, wzmocnienie dna miednicy a także rehabilitacja po prostatotektomii.
      
       - Czy ceny rehabilitacji są wysokie?

       - Zdecydowanie nie, nasze ceny są przystępne. Mamy wiele promocji i każdy może znaleźć dobrą ofertę dla siebie.
      
       - Jaki jest czas oczekiwania?
       - Pacjenci są przyjmowani na bieżąco. Rejestrujemy na konkretną godzinę, co gwarantuje naprawdę ogromny komfort.
      
       - Czy Pacjenci zapisani do Podstawowej Opieki Zdrowotnej mogą liczyć na jakieś ulgi?

       - Tak. Nasi Pacjenci w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej mają bezpłatny dostęp do podstawowych zabiegów rehabilitacyjnych z zakresu fizykoterapii i kinezyterapii.
      
       - Z czego wynikają dolegliwości bólowe w okolicach kręgosłupa? Czy oprócz rehabilitacji można im jakoś zaradzić?
       - Profilaktyka jest bardzo ważna. Począwszy od wyeliminowania złych nawyków w życiu codziennym jak m.in.: nieprawidłowa poduszka i pozycja podczas snu, źle dobrane meble do pracy przy biurku, złe ustawienie ciała podczas pracy stojącej i wiele wiele innych czynników które na to wpływają. To niestety problem cywilizacyjny. Często zapominamy o przerwach w pracy, codziennej gimnastyce i ruchu na świeżym powietrzu. Nawet gdy już uprawiamy sport, to ruch jest jednostajny, nieurozmaicony i często zbyt intensywny. Bardzo istotne jest aby zapobiegać bólom kręgosłupa i łagodzić już istniejące dolegliwości. Dlatego często edukuję naszych Pacjentów jak powinni o siebie dbać i rozsądnie korzystać z ruchu.
      
       - Czy siedzący tryb życia ma wpływ na naszą kondycję, jakość naszych mięśni i ruchomość stawów?
       - Siedzący tryb życia ma ogromny wpływ na cały organizm i jest najczęstszą przyczyną dolegliwości ze strony kręgosłupa i stawów. Schorzenia kręgosłupa to dzisiaj powszechna choroba cywilizacyjna. Dlatego powinniśmy więcej czasu poświęcać na ruch na świeżym powietrzu, codzienną gimnastykę czy zajęcia na sali gimnastycznej. Ruch jest niezbędnym elementem do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
      
       - Jaka jest oferta zabiegów fizjoterapeutycznych w Elbląskim Centrum Medycznym Lifeclinica?

       - W Elbląskim Centrum Medycznym Lifeclinica mamy szeroką ofertę. Proponujemy podstawowe zabiegi rehabilitacyjne, która są także dostępne nieodpłatnie dla naszych Pacjentów Podstawowej Opieki Zdrowotnej, ale oferujemy również nowoczesne zabiegi takie jak: fala uderzeniowa, laser wysokoenergetyczny, stymulacja elektromagnetyczna i terapia radiofalowa ukierunkowana. Te zabiegi są dodatkowo płatne. Jednak mamy także w ofercie specjalne bony rehabilitacyjne, które upoważniają do zniżek na zabiegi.
      
       - Czy oprócz rehabilitacji są jakieś urządzenia działające profilaktycznie lub relaksująco na zmęczone mięśnie lub na pobudzenie przepływu limfy w organizmie?

       - Mamy w ofercie masaż limfatyczny aparatem Lymphastim. Terapia ta jest pomocna w przypadku obrzęków, przemęczenia mięśni, kłopotów kosmetycznych takich jak cellulit. Działa również profilaktycznie przeciwdziałając zastojom żylnym i uczuciu tzw. "ciężkich nóg". Zdecydowanie polecam.
      
       - Dziękujemy za rozmowę.

       - Dziękuję i zapraszam do Elbląskiego Centrum Medycznego Lifeclinica przy ul. Węgrowskiej w Elblągu. Aby umówić się na wizytę, wystarczy zadzwonić pod numer tel. 55 235 11 94 lub napisać email: rejestracja@ecm.info.pl. Zapraszamy także na naszą stronę internetową www.lifeclinica.com
      
       Monika Cybulska fizjoterapeuta z 15-letnim stażem. Specjalizuje się w usprawnianiu i edukowaniu osób ze schorzeniami kręgosłupa i narządu ruchu. Absolwentka Olsztyńskiej Szkoły Wyższej z tytułem magistra. Od 2003 roku związana z Centrum Reumatologicznym w Elblągu, od 2016 roku również z Elbląskim Centrum Medycznym Lifeclinica. Jej pasją jest ogólnie pojęty ruch, a przede wszystkim taniec. Mieszka na stałe w Elblągu.
      
       W Elbląskim Centrum Medycznym Lifeclinica są już do nabycia bony upominkowe na dowolne kwoty lub wybrane zabiegi. To wspaniały prezent z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka oraz Walentynek. Zapraszamy. Jesteśmy dla Ciebie.
      


       Elbląskie Centrum Medyczne Lifeclinica
      
       ul. Węgrowska 3 82-300 Elbląg
      
       tel. 55 235 11 94
      
       e-mail:rejestracja@ecm.info.pl
      
       strona internetowa:www.lifeclinica.com
      
  ---------------------------------- artykuł sponsorowany -----------------------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej