UWAGA!

Rocznica godziny „W”

Elbląg, Rocznica godziny „W”

W związku ze zbliżającą się 64-tą rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski zwrócił się do władz samorządowych z prośbą o włączenie syren alarmowych w dniu 1 sierpnia o godz. 17.00.

Ciągły, modulowany dźwięk – upamiętniający wydarzenia z 1944 roku - miałby rozbrzmiewać przez jedną minutę we wszystkich miastach województwa warmińsko-mazurskiego. Wojewoda zaapelował również, by w tym dniu – dla podkreślenia rangi wydarzenia – na urzędach państwowych i samorządowych oraz w miejscach publicznych wywiesić flagi narodowe.
     W tym roku mija 64-ta rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego postanowiły ponowić ubiegłoroczną akcję nadania obchodom rocznicy charakteru ogólnopolskiego. Życzeniem organizatorów obchodów jest również, by w rocznicę godziny „W” na minutę zamarł ruch w całym kraju.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Polaków nic nie nauczy. Nigdy w historii istnienia Państwa Polskiego nie wygrali żadnego powstania. Wszystkie były skazane na porażkę. Podobnie i to. Warszawskie. Żal tylko młodych, niewinnych ludzi, którzy niepotrzebnie zginęli przez totalną głupotę polityków
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krzysio(2008-07-31)
 • Popieram komentarz wyżej, w Polsce nigdy nic sie nie udało, wszystko byle jak i po terminie. Szkoda tylko ludzi którzy cierpieli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Poolak(2008-07-31)
Reklama