UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rodzicu, masz wybór!

2017-01-15
17:00
 

Ustawa o systemie oświaty, wprowadzona w 1991r. przełamała monopol państwa w dziedzinie edukacji i rozszerzyła katalog praw obywatelskich o prawo do wyboru szkoły, zgodnie z przekonaniami oczekiwaniami rodziców i młodzieży. Ustawa stworzyła podstawę prawną do zbudowania w Polsce zróżnicowanego systemu szkolnego, zapewniła rodzicom i młodzieży prawo wyboru szkół publicznych bądź niepublicznych. W Polsce powstało wiele placówek niepublicznych.

Od samego początku różniły się one od szkół publicznych pod wieloma względami np.
       - są finansowane głównie przez rodziców a dzięki większemu dopływowi środków, klasy szkolne są mniej liczne (liczą ok. 12-18 uczniów);
       - uczniowie uczestniczą w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych;
       - małoliczne klasy dają możliwość indywidualizacji pracy z każdym dzieckiem;
       - wyposażenie szkoły jest na ogół nowocześniejsze niż w szkołach publicznych, bowiem tworzona jest nowa przestrzeń edukacyjna;
       - mają możliwość wprowadzania różnorodnych zmian programowych, metodycznych i organizacyjnych.
       Rodzice, jeśli chcą zapewnić dziecku inną jakość edukacji oraz mają możliwość opłaty czesnego, chętnie zapisują dzieci do szkół niepublicznych.
       Czy placówki publiczne i niepubliczne konkurują ze sobą? Wiadomym jest, że różnią się pod wieloma względami. Szkolnictwo niepubliczne rozszerza ofertę edukacyjną, pełniąc tym samym ważną rolę w nowoczesnym społeczeństwie. Poprzez swoją aktywność i twórczą postawę szkolnictwo niepubliczne ma wiele do zaoferowania tradycyjnemu szkolnictwu i na pewno jest dobrym partnerem, a nie konkurentem. Jest to typ relacji, wzbogacający polską oświatę.
       W Elblągu rodzice również mają możliwość wyboru szkoły dla swojego dziecka. Akademicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa jest szkołą płatną i mieści się w nowoczesnym budynku uczelni wyższej.
      
       Szkoła przyjmuje zapisy na rok szkolny 2017/18 do klasy pierwszej oraz drugiej ośmioletniej Akademickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Wpisowe wynosi 100 zł. Opłatę wpisowego wnoszą wyłącznie rodzice uczniów przyjętych do szkoły. Czesne wynosi 340 zł i płatne jest od września do czerwca roku następnego. Szkoła nie pobiera opłaty za miesiące wakacyjne.
      
       W roku szkolnym 2017/18, w związku z wygaszaniem kształcenia gimnazjalnego w Polsce, nabór do klasy pierwszej gimnazjum nie będzie prowadzony. W naszej szkole będziemy jeszcze przyjmowali uczniów do drugiej oraz trzeciej klasy. Dysponujemy 1-2 wolnymi miejscami w klasie drugiej oraz trzeciej Gimnazjum Akademickiego. Opłaty w Gimnazjum: jednorazowe wpisowe – 100 zł, czesne (płatne przez 10 miesięcy) – 300 zł/miesięcznie.

 


      
       W dniu 15 lutego o godz. 17 zapraszamy na „Drzwi otwarte". Rodzice będą mogli zapoznać się z organizacją nauki, opieki i wychowania w Akademickiej Niepublicznej Szkole Podstawowej oraz porozmawiać z nauczycielami i rodzicami naszych uczniów. Zapraszamy wraz z dziećmi, dla których zostaną zorganizowane ciekawe i różnorodne zajęcia.
      


       Zespół Szkół Akademickich
       Elbląg, ul. Lotnicza 2,
       Budynek EUH-E
       tel. 55-239-38-98
       www.zsa.elblag.pl
      
      
                                                                 ---------------------- artykuł promocyjny -------------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej