UWAGA!

ROEFS zaprasza na szkolenia

Pierwszy kwartał tego roku Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Elblągu rozpoczyna szkoleniami z tworzenia projektów i pisania wniosków grantowych z zakresu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz tematyką równości szans kobiet i mężczyzn. Są jeszcze wolne miejsca.

Szkolenie z Zasady Równości Szans Kobiet i Mężczyzn w PO KL odbędzie się 1 lutego w godz. 9-16.
       Szkolenie ma na celu nauczyć, w jaki sposób stosować w projektach zasadę równości szans kobiet i mężczyzn. W celu zagwarantowania przestrzegania zasady równości szans, Instytucja Zarządzająca PO KL przygotowała standard minimum realizacji zasady przy ocenie wniosku o dofinansowanie w ramach PO KL. Standard minimum ma formę listy sprawdzającej, która zawiera pytania, czy wniosek o dofinansowanie spełnia minimalne wymagania w zakresie przestrzegania zasady równości szans kobiet i mężczyzn w projekcie. Wszystkie wnioski o dofinansowanie projektów złożone w odpowiedzi na ogłoszone konkursy po 1 kwietnia 2009 r., muszą spełnić standard minimum zasady równości szans kobiet i mężczyzn, co oznacza konieczność uzyskania w roku 2010 dwóch pozytywnych odpowiedzi na pytania dotyczące powyższego standardu.
      
       Szkolenie z „Tworzenia projektów i pisania wniosków grantowych z zakresu PO KL” odbędzie się w dniach 15-17 lutego godz. 9-16.
       Podstawowym założeniem tego szkolenia będzie podniesienie wśród uczestników umiejętności tworzenia projektów dotyczących rozwoju zasobów ludzkich. Przekazana zostanie wiedza ogólna z zakresu tworzenia projektów miękkich z zastosowaniem elementów metody PCM (Project Cycle Management – zarządzanie cyklem projektu) w zakresie analizowania i programowania. Przekazane zostaną informacje o źródłach finansowania, analizie i tworzeniu opisu problemu/potrzeby, określeniu celów ogólnych i szczegółowych, efektów twardych i miękkich oraz sposobie ich pomiaru, metodach realizacji projektu i zadań, a także harmonogramie realizacji zadań, budżetowania projektu oraz przełożenia projektu na wniosek aplikacyjny.
      
       Szkolenia poprowadzi Dagmara Bielawska – trener oraz doradca kluczowy Regionalnego Ośrodka EFS w Elblągu. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronach: www.elblag.roefs.pl oraz www.eswip.pl. Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z Ksenią Kowalską – specjalistą ds. informacji i promocji Ośrodka (k.kowalska@eswip.pl, 055 642 18 85).
      
      
      
Ksenia Kowalska, ROEFS
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama