UWAGA!

Rotarianie dla hospicjum

Elbląg, Rotarianie, koncentrator i Wiesława Pokropska
Rotarianie, koncentrator i Wiesława Pokropska (fot. Paweł Serocki).

Elbląski Klub Rotary co roku organizuje przedświąteczną aukcję dzieł sztuki, z której dochód przekazywany jest na cele charytatywne. Dziś Rotarianie przekazali elbląskiemu hospicjum koncentrator tlenu, urządzenie pomagające oddychać.

Podczas ostatniej aukcji zorganizowanej w hotelu Gromada sprzedaż obrazów przyniosła Elbląskiemu Klubowi Rotary dochód w wysokości 16,5 tys. zł. Część tych pieniędzy została przeznaczona na zakup specjalistycznego urządzenia - koncentratora tlenu.
     - To urządzenie wytwarza z powietrza tlen. Służy do wspomagania oddychania u osób, które mają zmiany patologiczne w płucach lub w drogach oddechowych, które mają po prostu problemy z oddychaniem i potrzebują zwiększonego dopływu tlenu - wyjaśnia Wiesława Pokropska, dyrektor elblaskiego Hospicjum św. Jerzego. - W tej chwili mamy pod stałą opieką dwójkę dzieci - dwie dziewczynki, które będą korzystać z tego urządzenia.
     Koncentrator jest niewielkim urządzeniem przenośnym, może być w związku z tym wypożyczany do domu. To już szósty taki koncentrator w hospicjum. Służą one zarówno w hospicjum stacjonarnym, jak i domowym, również dzieciom.
     To nie jest pierwszy podarunek od Rotarian. Elbląski Klub Rotary wspomaga hospicjum od lat, wcześniej podarowali Hospicjum m.in. łóżka sprowadzone z Norwegii..
     - Zdecydowaliśmy się pomóc Hospicjum, ponieważ tutaj trafiają dzieci, które szczególnie potrzebują tego typu urządzeń - mówi Andrzej Zamojski, prezydent elbląskich Rotarian.
     Pomoc Rotarian trafia także do Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz do dzieci z rodzin patologicznych, niepełnych czy wielodzietnych. Inną formą pomocy jest także ofiarowywanie m.in. paczek żywnościowych i odzieży dla dzieci z domów dziecka.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ciesza takie inicjatywy, oj tak. Bliska mi osoba zmarla w hospicjum i chociaz nie wspominam tego miejsca najprzyjemniej.Ba.. nie moge sie w zaden sposob wypowiedziec pozytywnie jesli chodzi o opieke pacjenta w stanie termalnym, bo jak jesli wciaz przed oczami jest obraz czlowieka, ktory przed 10 cioma minutami jeszcze zyl , a poduszka i pol glowy wciaz ( najpewniej od dluzszego czasu) jest najzwyczajniej w swiecie pokryta wymiotami... Ale to tylko takie wspomnienie... wracajac do komentarza, gdyby bylo mnie stac na cykliczna pomoc dla Hospicjum , to mimo wszystko bardzo chetnie. Dlatego pomijajac moje wyzej wspomniane doswiadczenie( nie jednorazowe podkreslam) , calym sercem jestem za.
  • Hm...też miałam okazję spotkać sie z elbląskim hospicjum, widziałam jednak głównie fachowe łagodzenie bólu. Nie do przecenienia jest sprzęt dostępny właśnie w hospicjum. Też ubolewam, jak poprzednik, nad tym,że jestem w stanie finansowo wspomagać...Ale zachęcam tych, którzy mogą...
  • A ja jak zwykle do masonerii zaufania nie mam!!!!!nie chcę niczego aby nie być z tym rodzajem organizacji. Masonom-NIE!
  • nawet prezydenta w Elblągu. .. .mają????!!!!!Żal i boleść.
Reklama