UWAGA!

Rotary potrzebującym

17 tysięcy zł - taki jest dochód z 10. jubileuszowej aukcji prac plastycznych, którą przeprowadzili w sobotę elbląscy rotarianie. Do sprzedaży wystawiono 34 dzieła 22 artystów plastyków. Pod młotek poszły prace m.in. Opalewskiego, Kroplewskiego, Fusa, Czai, Grajczaka, Różewicz-Książkiewicz i Dziewiałtowicza.

Najdrożej, bo po 2000 zł sprzedano prace Zbyszka Opalewskiego i Benedykta Kroplewskiego. Siedem obrazów osiągnęło ceny powyżej 1000 zł, a jeden z obrazów z sobotniej aukcji pojedzie do niemieckiego miasta Leer.
     Elbląski Klub Rotary działa już 12 lat. Trudno wymienić wszystkie akcje charytatywne przeprowadzone przez elbląskich Rotarian, ale w ciągu tych lat było ich przynajmniej kilkadziesiąt. Pomagają finansowo dzieciom i młodzieży i jest to najczęściej pomoc rzeczowa: aparaty słuchowe dla dzieci niesłyszących, komputer dla niepełnosprawnego chłopca z Lipowiny pod Braniewem, 1100 metrów tetry dla podopiecznych Zakładu Leczniczo-Wychowawczego w Elblągu, sfinansowanie remontu łazienki w tej placówce, zakup inhalatorów dla dzieci chorych na astmę czy sfinansowanie operacji oka 13-letniej dziewczynki.
     Pieniądze z tegorocznej aukcji także będą przeznaczone na cele charytatywne.
     Mówi Paweł Kasperczyk - rotarianin, redaktor naczelny Radia EL:
     
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama