UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozbudowa hospicjum coraz bliżej

 
Elbląg, Piotr Pogon (od lewej), Wiesława Pokropska i Anna Podhorodecka opowiadali o elbląskich Polach Nadziei
Piotr Pogon (od lewej), Wiesława Pokropska i Anna Podhorodecka opowiadali o elbląskich Polach Nadziei (fot. Michał Skroboszewski)

II Bieg Nadziei, kwesta i piknik rodzinny w Bażantarni – to najważniejsze imprezy, jakie czekają na nas w najbliższy weekend. Wszystko po to, żeby zebrać jak największą sumę pieniędzy na elbląskie hospicjum, które szykuje się do rozbudowy.

- Pieniądze, które pozyskujemy z kwest i różnego rodzaju imprez przeznaczamy przede wszystkim na rozbudowę hospicjum. Chcemy dobudować oddział pobytu dziennego z prawdziwego zdarzenia. Ma się tam znaleźć sala łóżkowa, gdzie pacjenci w trakcie pobytu mogliby sobie poleżeć i odpocząć. Dodatkowo chcemy odnowić sale i wymienić posadzkę – mówiła dr Wiesława Pokropska, dyrektor Hospicjum Elbląskiego na dzisiejszej (25 kwietnia) konferencji prasowej.
       Remont prawdopodobnie rozpocznie się już w lipcu. Ma być przeprowadzony w taki sposób, aby był jak najmniej uciążliwy dla pacjentów.
       - Rozmawialiśmy już z wykonawcą i będziemy stopniowo wyłączać po dwie sale. Dużo to nie zmniejszy miejsc, a pozwoli na utrzymanie ciągłości opieki nad pacjentem. W przypadku rozbudowy, prace odbędą się na zewnątrz, to nie utrudni nam działań w budynku hospicjum – dodała dr Wiesława Pokropska.
       Hospicjum już od kilkunastu lat organizuje Pola Nadziei – akcję, która z jednej strony ma rozpropagować tematykę hospicyjną, a z drugiej zebrać środki niezbędne do funkcjonowania placówki. Tegoroczny program zapowiada się interesująco.
       - Dziś jeszcze w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Piotrem Pogonem [który może się pochwalić kilkoma wyczynami z gatunku „ekstremalnych”, których dokonał po ciężkiej chorobie – przyp. red.]. W sobotę będziemy kwestować w centrach handlowych. W elbląskich parafiach kwesta odbędzie się 12 maja. Nie będzie już wtedy świeżych kwiatów, ale nauczyciele obiecali nam zrobienie papierowych żonkili – wyjaśniała Anna Podhorodecka ze Stowarzyszenia na Rzecz Hospicjum Elbląskiego.
       Głównymi wydarzeniami niedzieli będą II Bieg Nadziei oraz piknik rodzinny w Bażantarni. Obie imprezy rozpoczną się o godzinie 11. Biegacze będą rywalizować na dwóch dystansach (5,5 km oraz 11 kom). Start zaplanowano przy hospicjum, metę zlokalizowano w Bażantarni.
       O tym, że ciężka choroba nie musi być „końcem” na konferencji przekonywał Piotr Pagon – zdobywca czterech szczytów z Korony Ziemi, dwukrotnie ukończył triathlon, „zwykłych” maratonów nie licząc. Wszystko to po resekcji płuca.
       - Moje ekstremalne wyczyny: bieganie bez płuca po 80 kilometrów, zdobycie najwyższego szczytu Ameryki Południowej z niewidomym przyjacielem, czy ostatnia wyprawa na Denali [najwyższy szczyt Ameryki Płn. - przyp. red], która dużo mnie kosztowała, daje mi kompletne przekonanie, że siła, która w nas jest, jest nieprawdopodobna – mówił Piotr Pogon.
       Wywiad z Piotrem Pogonem zamieścimy już wkrótce. A dziś zapraszamy na spotkanie z tym nietuzinkowym człowiekiem do Biblioteki Elbląskiej (ul. św. Ducha) o godzinie 17.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama