UWAGA!

Rozlicz się z preferencjami

 Jak informuje Urząd Skarbowy, do dziś wpłynęło około 66 tysięcy deklaracji podatkowych, co stanowi 83% liczby z roku poprzedniego. Czas na złożenie PITu mamy tylko do piątku.

 Zarówno małżonkowie, jak i osoby samotnie wychowujące dzieci, które chcą skorzystać z preferencyjnego rozliczenia PIT za 2009 rok, muszą pamiętać o złożeniu rozliczenia w ustawowym terminie czyli najpóźniej 30 kwietnia 2010 r. Nawet jednodniowe spóźnienie z deklaracją pozbawi małżonków i osoby samotnie wychowujące dzieci tej preferencji. Wyboru wspólnego rozliczenia podatku małżonkowie dokonują poprzez złożenie, w terminie do 30 kwietnia 2010 r., wniosku na formularzu PIT-36 lub PIT-37 z zaznaczeniem w formularzu podatkowym w poz. 6 kwadratu nr 2 oraz złożenie podpisów w części S – PIT-36 lub w części K – PIT-37. Osoby samotnie wychowujące dzieci wybór preferencyjnego rozliczenia dokonują również w terminie do 30 kwietnia 2010 poprzez zaznaczenie w formularzu podatkowym w poz. 6 kwadratu nr 4 oraz złożenie podpisu w części S – PIT-36 lub w części K – PIT-37. Złożenie rozliczenia w terminie to jeden z warunków jakie należy spełnić aby móc rozliczyć się w sposób preferencyjny.
      
       Wypełnione zeznania można:
       – przesłać pocztą (koszty przesyłki ponosi nadawca) – za datę złożenia uważa się datę stempla pocztowego,
       –złożyć osobiście w Urzędzie Skarbowym w Elblągu na Sali Obsługi Podatnika (literka G z automatu wydającego bilety) PIT-36 i PIT-36L – stanowisko nr 17 bez biletu,
       –przesłać drogą elektroniczną bez podpisu kwalifikowanego www.e-deklaracje.gov.pl (w przypadku małżonków należy złożyć w urzędzie skarbowym pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji składanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej UPL-1 co najmniej 1 dzień przed wysłaniem rozliczenia).
oprac. MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama