UWAGA!

Rusza kolejna edycja stypendiów i Elbląskich Nagród Kulturalnych

 Elbląg, Rusza kolejna edycja stypendiów i Elbląskich Nagród Kulturalnych

Prezydent Witold Wróblewski zaprasza do składania wniosków na kandydatów do Elbląskich Nagród Kulturalnych oraz wniosków o stypendia artystyczne i stypendia kulturalne.

Elbląskie Nagrody Kulturalne składają się z trzech programów, są to:

 

- Nagroda Artystyczna Prezydenta Elbląga – przyznawana jest młodym twórcom, zamieszkującym lub działającym na terenie Elbląga za wybitne osiągnięcia artystyczne, podejmującym działania o wysokich walorach artystycznych. Regulamin oraz wzór wniosku o Nagrodę dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

- Nagroda „Kreator Kultury” – przyznawana jest animatorom życia kulturalnego i osobom, które poprzez swoją działalność kształtują wizerunek miasta i przyczyniają się do utrzymania Elbląga na mapie kulturalnej kraju. Nagroda ta wręczana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz promocji kulturalnej Elbląga w kraju i za granicą. Regulamin oraz wzór wniosku o Nagrodę dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

- Nagroda „Wydarzenie Roku” – przyznawana jest elbląskim twórcom, autorom, organizatorom najlepszego wydarzenia kulturalnego minionego roku, które miało miejsce na terenie Elbląga lub było związane z miastem Elbląg. Regulamin oraz wzór wniosku o Nagrodę dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

Wnioski o przyznanie Elbląskich Nagród Kulturalnych można składać do 15 grudnia 2021 r.

 

Zachęcamy także do ubiegania się o stypendia kulturalne i artystyczne.

 

Stypendium Kulturalne Miasta Elbląg – adresowane jest do osób zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnieniem i ochroną dóbr kultury. Stypendium może być przyznane w szczególności na:

1. realizację przedsięwzięcia kulturalnego rozumianego jako nowe, dotychczas nieprzedstawiane lub nieupubliczniane, indywidualne autorskie dzieło lub projekt w szczególności w dziedzinach: literatura, muzyka, plastyka, teatr, film, taniec, fotografia, sztuki wizualne;

2. zorganizowanie wydarzenia kulturalnego, które związane jest z działaniami artystycznymi i kulturalnymi Elbląga.

 

Regulamin oraz wzór wniosku można pobrać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu

 

Stypendia Artystyczne Miasta Elbląg – adresowane są do osób wykazujących się wyjątkową aktywnością twórczą, reprezentujących wysoki poziom artystyczny w szczególności:

1) laureatów ogólnopolskich lub międzynarodowych konkursów, przeglądów, festiwali w dziedzinie twórczości artystycznej;

2) uczniów/studentów/absolwentów uczelni artystycznych.

Stypendium Artystyczne może zostać przyznane w szczególności w dziedzinach: muzyka, fotografia, literatura, plastyka, grafika, malarstwo, rzeźba, sztuki wizualne, sztuka filmowa, taniec, teatr, upowszechnianie kultury.

Regulamin oraz wzór wniosku dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu

 

Wnioski o przyznanie Stypendium Kulturalnego oraz Stypendium Artystycznego można składać do 15 grudnia 2021 r.

 

Wypełnione dokumenty przyjmowane są w sekretariacie Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu przy ul. Stary Rynek 25 w Elblągu
       oraz w wersji elektronicznej w formacie do edycji pod adresem mailowym: dpkit@umelblag.pl.

 

Więcej informacji na temat Stypendiów Kulturalnych i Artystycznych oraz Elbląskich Nagród Kulturalnych można uzyskać telefonicznie pod nr tel. 55 239 33 20 lub drogą elektroniczną pod adresem: dpkit@umelblag.pl.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • mam nadzieję że Wróblewski nie przyzna żadnej nagrody byłej radnej nieporadnej Koseckiej, ostatnio wywalił 160 tysięcy na jej pomnikowe przebieranki, wstyd
Reklama