UWAGA!

Ruszył nabór na warsztaty z nowych mediów dla seniorów

 Ruszył nabór na warsztaty z nowych mediów dla seniorów

Sprawdzisz godziny odjazdu autobusu, znajdziesz nowy przepis na danie albo rozwiązanie problemu. A może nawet poznasz kogoś ciekawego? Seniorze, CSE Światowid zaprasza na warsztaty pn. Nowoczesny senior, gdzie przekonasz się, że posługiwanie się Internetem nie jest takie trudne, jak czasami się wydaje.

Nowoczesny senior to cykl warsztatów edukacyjnych, dla seniorów którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu Internetu i mediów społecznościowych.
       – Uczestnicy naszych warsztatów dowiedzą się, w jaki sposób mogą, przy wsparciu Internetu, rozwijać swoje zainteresowania – zapowiada Aleksandra Bednarczuk, kierownik Działu Przedsięwzięć Kulturalnych. – Nauczą się też jak przez Internet poznać osoby o podobnych zainteresowaniach, znaleźć ciekawe warsztaty czy wydarzenia kulturalne lub jak zrobić zakupy online. Mam nadzieję, że z zajęć wyjdą z poczuciem, że sieć to rozrywka, ale też lek na samotność czy ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu.
       Na pierwsze zajęcia z cyklu Nowoczesny senior CSE Światowid zaprasza 8 września (sobota) o godzinie 10 do sali nr 38 (I piętro) w budynku CSE „Światowid” w Elblągu. Kolejne zajęcia odbędą się w terminach: 6 października, 13 października i 10 listopada.
       Dodatkowo uczestnicy warsztatów pn. Nowoczesny senior będą mogli włączyć się do zespołu przygotowującego Przewodnik Twórczego Seniora, który będzie adresowany do elbląskich seniorów.
       Aby wziąć udział w warsztatach pn. Nowoczesny senior, należy zgłosić chęć udziału pod numerem telefonu 55 611 20 59 lub mailowo, pisząc na adres: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.
       Z uwagi na charakter warsztatów, zapisy na zajęcia zobowiązują do udziału w całym cyklu (cztery spotkania). Nabór na warsztaty prowadzony jest do wyczerpania miejsc.
       Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Mile widziane jest posiadanie na zajęciach własnego laptopa.
       Warsztaty z nowych mediów dla seniorów poprowadzi Zuzanna Gajewska.
       Zuzanna Gajewska – ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną. Przez kilka lat prowadziła portal społecznościowy e-kulturalni. Ma doświadczenie w pracy w projektach skierowanych do różnych grup odbiorców. Prowadziła warsztaty z dziennikarstwa i mediów elektronicznych, zajmowała stanowisko asystenta koordynatora w projekcje adresowanym do uczniów szkół podstawowych, mającym na celu podnoszenie kwalifikacji i uzdolnień dzieci, jest autorką i realizatorką projektu pn. „eKulturalni, czyli kultura w nowych mediach” dofinansowanego przez MKiDN. Wcześniej pracowała m.in. w prasie lokalnej i polonijnym radio w Londynie. Prywatnie prowadzi bloga „Szufladopółka”, na którym recenzuje przeczytane książki i zamieszcza swoją twórczość literacką. Wydała również książkę – „Potomkowie pierwszej czarownicy”.
       Warsztaty pn. Nowoczesny senior odbędą się w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”, który jest realizowany przez CSE „Światowid” w Elblągu. Zadanie zostało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
       Więcej informacji nt. projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury” znajduje się na podstronie projektu.
      
Karolina Śluz, CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...