UWAGA!

Seniorze, jutro wybierz kierunek zdrowie

 Elbląg, Seniorze, jutro wybierz kierunek zdrowie
fot. nadesłana

Już jutro (11 grudnia) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach kampanii prozdrowotnej dla seniorów pn. „Kierunek: Zdrowie”. Tym razem odbędzie się ono w Bibliotece Elbląskiej. Hasło jutrzejszych zajęć brzmi „8 poziomów diety śródziemnomorskiej”.

Część wykładową zajęć poprowadzi dietetyk, Karolina Wojtusiak, która posiada szeroką wiedzę z zakresu  żywienia człowieka zdrowego i chorego oraz profilaktyki chorób dieto zależnych.

W drugiej części spotkania natomiast o wykorzystaniu diety śródziemnomorskiej w praktyce, celebracji jedzenia oraz tradycjach świątecznych we Włoszech opowie Marco Cocchieri – Włoch, właściciel restauracji Amore Mio.

Odbędzie się również live cooking, podczas którego dowiemy się jak szybko i zdrowo przygotować domowy makaron z sosem. Pokaz poprowadzi Bartosz Majchrzak – szef kuchni restauracji Amore Mio.

Tradycyjnie po zajęciach odbędzie się degustacja zdrowej żywności. Będzie także można skorzystać z porad przygotowanych przez Szkołę Policealną im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu. Tym razem dotyczyć będą one protetyki.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.30 w Bibliotece Elbląskiej, ul. Świętego Ducha 3-7.

Organizatorem kampanii jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów, a partnerem Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama