UWAGA!

Setne urodziny w Domu Pomocy Społecznej

 Elbląg, Setne urodziny w Domu Pomocy Społecznej
Fot. nadesłana

Dziś (10 listopada), Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu świętował wyjątkową uroczystość – były to 100-tne urodziny jednego z pensjonariuszy.

Pan Czesław Bogdanowicz urodził się 10 listopada 1921 roku, pomimo wieku i licznych schorzeń jest przykładem na pogodę ducha i dobry nastrój.

Gratulacje i życzenia stulatkowi przesłał Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki – W tym szczególnym dniu – w imieniu własnym oraz członków Rady Ministrów – składam Panu serdeczne podziękowania za wszelkie trudy i owoce minionych lat. Dziękuję za swoistą lekcję życiowej wytrwałości, którą przekazuje Pan innym.

List z wyrazami uznania i głębokiego szacunku oraz serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, dalszych szczęśliwych lat życia - przekazał panu Czesławowi także Prezydent Elbląga – Witold Wróblewski.

Pan Czesław w czerwcu 1946 roku ożenił się z Jadwigą – z którą doczekał się jednego syna Zbigniewa. Małżeństwo państwa – Jadwigi i Czesława, obchodziło złote gody - 50 lecie wspólnego pożycia małżeńskiego.

Swoje życie zawodowe Pan Czesław i jego żona wiązali z Powszechną Spółdzielnią Spożywców „Społem” – najpierw w Elblągu, potem pod koniec lat 60-tych przenieśli się do Krynicy Morskiej, gdzie pan Czesław kierował miejscową placówką.

Po śmierci żony (1998 r.) nadal mieszkał w Krynicy Morskiej, jednak choroby i niepełnosprawność spowodowały, że nie mógł dalej sam funkcjonować.

W Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” zamieszkuje od 28 stycznia 2019 roku.

Te wyjątkowe urodziny Jubilat świętował w towarzystwie personelu, innych podopiecznych DPS oraz synowej.

Joanna Sudomierska, Dom Pomocy Społecznej "Niezapominajka"

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama