UWAGA!

Skąd pieniądze na harcerstwo?

Harcerze zakończyli wiosenną kwestę, której celem było wsparcie działań wychowawczych ZHP oraz organizacja letnich wyjazdów dzieci. Przez kilka dni drużyny harcerskie pomagały w obsłudze klientów przy kasach hipermarketu E.Leclerc.

- Akcje zarobkowe to świetny sposób na dofinansowanie naszych działań statutowych, w tym akcji letniej, a także dobra forma wychowania harcerzy - mówi harcmistrz Adam Krause, komendant hufca ZHP Elbląg. - Uczą między innymi zaradności, przedsiębiorczości, oszczędności oraz pracy w grupie.
     Dzięki przychylności hipermarketu E.Leclerc członkowie drużyn harcerskich pakowali zakupy klientom. Ci zaś w rewanżu mogli wspomóc elbląski hufiec, wrzucając pieniądze do puszki. Elbląscy harcerze zebrali w ten sposób 7723 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie obozów oraz organizację imprez hufcowych. Pozwolą na dofinansowanie letnich wyjazdów 70-80 dzieci pochodzących z mniej zamożnych rodzin.
     Komenda hufca ZHP Elbląg od 60 lat zajmuje się wychowaniem dzieci i młodzieży. Ważnym elementem wychowawczym są coroczne letnie wyjazdy. Dzieci nie tylko mogą na nich przeżyć niesamowitą przygodę, lecz pośrednio nabywać takie cechy jak zaradność czy umiejętność pracy w grupie. Co roku nie tylko harcerze mogą skorzystać z oferty letniego wypoczynku - komenda hufca organizuje podobny wypoczynek dla dzieci spoza organizacji. W ten sposób z jednej strony hufiec promuje harcerstwo, z drugiej zaś pozyskuje środki na całoroczną pracę wychowawczą.
     ZHP, pomimo, że jest największą młodzieżową organizacją pozarządową w Polsce, nie jest finansowana obligatoryjnie z budżetu państwa, na swoją działalność musi pozyskać pieniądze. Elbląski hufiec pozyskuje je z Unii Europejskiej, od sponsorów, z Urzędu Miasta, z 1 proc. podatku oraz z akcji zarobkowych. Ma jednak majątek, który jest pozostałością z przeszłości, ale on także wymaga pieniędzy - na utrzymanie.
     
Karolina Ciechorska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama