UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Skąd pozyskać środki na inwestycje?

2018-07-27
10:48
 
Skąd pozyskać środki na inwestycje?

Dobry biznesplan to podstawa, jeśli chcemy rozpocząć własną działalność. Odpowiednie zaplanowanie budżetu jest bardzo ważne, ponieważ nawet najlepszy pomysł bez wsparcia finansowego nie będzie możliwy do realizacji. Co zrobić, jeśli na rozkręcenie własnego biznesu brakuje nam funduszy? Skąd pozyskać środki na inwestycje?

Organizacje wspierające początkujących przedsiębiorców
       Dobrym sposobem na pozyskanie środków na inwestycję mogą być fundusze unijne, dotacje albo zapomogi na biznes. Takich programów jest dużo, zaczynając od funduszy z Urzędu Pracy, a kończąc na stowarzyszeniach lub fundacjach dla początkujących przedsiębiorców. Warto sprawdzić, jakie organizacje działają w okolicy i zgłosić się do nich o pomoc. Jeśli plan biznesowy jest przygotowany bardzo dobrze, to z uzyskaniem dotacji nie powinno być większego problemu. Niestety, wiąże się to z dużą ilością formalności, więc to dobry sposób dla cierpliwych przyszłych przedsiębiorców.
      
       Leasing
       Kapitał na rozpoczęcie działalności możemy uzyskać również poprzez leasing. Po zawarciu umowy leasingowej firma może korzystać z samochodu lub nieruchomości, w zamian na opłacanie rat wynajmu. Kiedy mija termin spłaty rat, przedsiębiorca ma możliwość wykupu przedmiotu za określoną sumę.
      
       Anioły biznesu
       Dodatkowe środki na rozpoczęcie działalności możemy pozyskać dzięki tzw. Aniołom Biznesu. To prywatni inwestorzy, którzy gotowi są zainwestować nie tylko swoje własne pieniądze, ale również wiedzę i doświadczenie, by pomóc w projekcie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że decydując się na takie wsparcie, musimy oddać inwestorowi część udziałów. Decyzja, czy dany inwestor podejmie z nami współpracę, jest bardzo indywidualna i subiektywna, dlatego nie możemy mieć pewności, że pozyskamy w ten sposób dodatkowe środki finansowe.
      
       Crowdfunding

       Nowoczesną i coraz bardziej popularną metodą zbierania funduszy na realizacje projektów są platformy crowdfundingowe, które pozwalają sfinalizować pomysły środkami społeczności danej platformy internetowej. Jest to idea finansowania, która polega na pozyskiwaniu jednorazowych środków finansowych od zwykłych ludzi, w zamian na przykład za zaproszenie na event czy gadżet. Wadą tej metody pozyskiwania środków jest fakt, że musimy udostępnić swój pomysł innym ludziom, co może prowadzić do sytuacji, w której konkurencja pozna nasze plany, jeszcze zanim wprowadzimy je w życie.
      
       Szybka gotówka

       Dobrym rozwiązaniem może być szybka gotówka jak np. proficredit.pl/szybka-gotowka, która pomoże nam pokryć część wydatków związanych z rozkręceniem własnego biznesu. Szybka gotówka często może być rozłożona na raty, dzięki czemu nie będzie dużym obciążeniem finansowym. Szybka gotówka sprawdzi się również w sytuacji, gdy nagle będziemy potrzebować dodatkowych środków, których nie przewidzieliśmy w planie. Pamiętajmy jednak, że rozpoczęcie własnej działalności wiąże się z ryzykiem niepowodzenia. Jeśli pożyczymy pieniądze na biznes, który nie przyniesie nam zakładanych dochodów, pożyczka i tak będzie musiała zostać spłacona. Warto dokładnie przeanalizować, czy możemy zaciągnąć takie zobowiązanie finansowe.
      

       ------- materiał płatny -------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl