UWAGA!

Skok w przyszłość

Elbląg, Skok w przyszłość
Fot. nadesłane.

Uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym odbyli nietypową podróż - „skok w przyszłość”. Nauczyciele postanowili ukazać młodzieży drogi rozwoju. W ramach akcji zorganizowano wycieczkę do Instytutu Sztuk Pięknych w Olsztynie oraz zajęcia w firmie Pujan.

- Sztuką jest pokazać młodzieży, że to, co robią, czego się uczą jest ważne dla ich przyszłości, dalszej nauki i kariery zawodowej – mówi Dominika Lewicka-Klucznik, nauczycielka z Liceum Plastycznego.
     Ten właśnie prozaiczny cel przyświecał organizatorom zajęć dodatkowych z technik graficznych dla uczniów. Po ośmiu miesiącach warsztatów w linorycie i drzeworycie przyszedł czas na „skok w przyszłość”.
     5 maja firma Pujan zaprosiła młodzież na zajęcia, na których zobaczyli w jaki sposób projektowanie i techniki graficzne wpływają na efekt końcowy.
     - Skomplikowane maszyny do cięcia materiału i technologia robienia witraży zrobiły na młodzieży ogromne wrażenie – mówi Dominika Lewicka-Klucznik.

 


     Uczniowie również mieli okazję odwiedzić Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Profesjonalnie wyposażone pracownie rzeźby, rysunku, technik graficznych i fotografii, a także prace na korytarzach sprawiają, że każdy czuje się jak w jednej wielkiej galerii.
     - Ta przestrzeń i możliwości, które mają studenci budziły w uczniach nutkę zazdrości. Prace starszych kolegów wpędzały w kompleksy, ale uważam, że to wspaniała motywacja - przekonuje Dominika Lewicka-Klucznik.
     Następny wyjazd do Olsztyna odbędzie się 29 maja, tyle, że tym razem zostaną przeprowadzone zajęcia praktyczne w pracowni technik graficznych.
     - Myślę, że takie dodatkowe zajęcia pozwalają uczniom przede wszystkim uwierzyć w to, że to, co robią, ma sens. Budzą także ambicje do sięgania wyżej – podsumowuje Pani Dominika.
     Wielkimi krokami zbliża się adaptacja budynku na pracownie artystyczne, co pozwoli uczniom na pracę w komfortowych i nowoczesnych warunkach. Wrażeń artystycznych młodzieży w tym roku szkolnym jeszcze nie zabraknie – pomijając udział w akcji Street-Art uczniowie pod koniec czerwca wyjadą na tygodniowy plener artystyczny do Tolkmicka.
     Osoby zainteresowane nauką w szkole mogą składać podania do 29 maja. Więcej informacji można znaleźć na stronie.
     
     Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Młodzi, ambitni, atrakcyjni zawodowo - szansą rozwoju regionu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama