
Uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym odbyli nietypową podróż - „skok w przyszłość”. Nauczyciele postanowili ukazać młodzieży drogi rozwoju. W ramach akcji zorganizowano wycieczkę do Instytutu Sztuk Pięknych w Olsztynie oraz zajęcia w firmie Pujan.
Ten właśnie prozaiczny cel przyświecał organizatorom zajęć dodatkowych z technik graficznych dla uczniów. Po ośmiu miesiącach warsztatów w linorycie i drzeworycie przyszedł czas na „skok w przyszłość”.
5 maja firma Pujan zaprosiła młodzież na zajęcia, na których zobaczyli w jaki sposób projektowanie i techniki graficzne wpływają na efekt końcowy.
- Skomplikowane maszyny do cięcia materiału i technologia robienia witraży zrobiły na młodzieży ogromne wrażenie – mówi Dominika Lewicka-Klucznik.

Uczniowie również mieli okazję odwiedzić Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Profesjonalnie wyposażone pracownie rzeźby, rysunku, technik graficznych i fotografii, a także prace na korytarzach sprawiają, że każdy czuje się jak w jednej wielkiej galerii.
- Ta przestrzeń i możliwości, które mają studenci budziły w uczniach nutkę zazdrości. Prace starszych kolegów wpędzały w kompleksy, ale uważam, że to wspaniała motywacja - przekonuje Dominika Lewicka-Klucznik.
Następny wyjazd do Olsztyna odbędzie się 29 maja, tyle, że tym razem zostaną przeprowadzone zajęcia praktyczne w pracowni technik graficznych.
- Myślę, że takie dodatkowe zajęcia pozwalają uczniom przede wszystkim uwierzyć w to, że to, co robią, ma sens. Budzą także ambicje do sięgania wyżej – podsumowuje Pani Dominika.
Wielkimi krokami zbliża się adaptacja budynku na pracownie artystyczne, co pozwoli uczniom na pracę w komfortowych i nowoczesnych warunkach. Wrażeń artystycznych młodzieży w tym roku szkolnym jeszcze nie zabraknie – pomijając udział w akcji Street-Art uczniowie pod koniec czerwca wyjadą na tygodniowy plener artystyczny do Tolkmicka.
Osoby zainteresowane nauką w szkole mogą składać podania do 29 maja. Więcej informacji można znaleźć na stronie.
Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Młodzi, ambitni, atrakcyjni zawodowo - szansą rozwoju regionu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.