UWAGA!

Skorzystaj z pomocy maltańskiej

Projekt realizowany w tym roku przez Fundację Maltańską skierowany jest do osób niepełnosprawnych ruchowo w stopniu znacznym. Ma on na celu aktywizację zawodową osób w wieku 16-65 lat. W ofercie znaleźć można m.in. szkolenia i doradztwo zawodowe, konsultacje psychologiczne i staże. Zapoznaj się z ofertą i spróbuj znaleźć coś dla siebie.

Podobnie jak w roku ubiegłym, osoby niepełnosprawne ruchowo w stopniu znacznym, które posiadają orzeczenie wskazujące na znaczną dysfunkcję narządu ruchu (oznaczenie „R”), mogą skorzystać ze wsparcia Fundacji Maltańskiej. W ubiegłym roku z tej formy pomocy oraz z wyjazdów wakacyjno-szkoleniowych skorzystało kilkadziesiąt osób z Elbląga i okolic, które oprócz nowych kwalifikacji i pracy zyskały też często nowych przyjaciół.
       Osoby niepełnosprawne z województwa warmińsko-mazurskiego najbliżej mają ośrodek w Olsztynie, który mieści się na parterze budynku Konwiktu Księży Warmińskich przy ul. Kopernika 47. Ośrodek organizuje m.in. warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, zajęcia z przedsiębiorczości i zarządzania, zajęcia psychoedukacyjne dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz spotkania i wyjazdy integracyjne. Podopieczni Fundacji Maltańskiej mogą też uzyskać pomoc w odnalezieniu się na rynku pracy, m.in. przez organizację i finansowanie staży zawodowych, pomoc w poszukiwaniu zatrudnienia, realizację szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe oraz refundację kosztów dojazdu na warsztaty i szkolenia. W ośrodku można bezpłatnie skorzystać z porady psychologa, doradcy zawodowego i prawnika.
       Osoby z naszego regionu, które zainteresowane są uzyskaniem pomocy mogą skontaktować się z placówką w Olsztynie – tel. 89 534-06-76, e-mail: osrodek.olsztyn@pomocmaltanska.pl lub z psychologiem ośrodka Pawłem Wilkowskim: anubis80@go2.pl.
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama