UWAGA!

Śladami św. Franciszka z Asyżu - posłuchaj i zobacz, jak było!

Elbląg, Śladami św. Franciszka z Asyżu - posłuchaj i zobacz, jak było!

W pierwszych dniach sierpnia w Asyżu we Włoszech już po raz piąty odbyło się międzynarodowe spotkanie młodzieży. Na franciszkańskim zlocie byli także elblążanie.

Ojciec Mateusz Stachowski, franciszkanin z Elbląga i organizator polskiego wyjazdu do Włoch, podkreśla, że spotkanie adresowane przede wszystkim do młodych ludzi, miało na celu pogłębienie ich duchowości i wiary. Dla Agaty Bukowskiej, która również uczestniczyła w tym wyjeździe, było to niezwykłe doświadczenie.
       Ojciec Mateusz przypomina, że w Asyżu, pięknym, historycznym mieście w regionie Umbria, jest wiele miejsc związanych z postacią św. Franciszka, które odwiedzili uczestnicy spotkania.
       Aby posłuchać radiowych nagrań, przejdź na eswiatowid.pl.
       Zapraszamy też do obejrzenia relacji z międzynarodowego spotkania młodzieży. W materiale znalazły się zarówno zdjęcia, jak i fragmenty nagrań wideo. W tle brzmi oryginalna muzyka i śpiew uczestników franciszkańskiego zlotu. Kliknij eswiatowid.pl.
      
      
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wowka I tu jako ciekawostkę należy dodać, że pomimo tego, że Asyż jest wyjątkowo pięknym starym i zabytkowym miasteczkiem można tam autokarem wjechać na sama górę aż na górę Subasio!!! Nie ma tam, żadnych słupków, kwietników, które blokują wjazd „ chroniąc” zabytki, które jak się odbudowuje to nie z pustaka białego, lecz z cegły, które są produkowane stara technologią przez małe rodzinne firmy nie rzadko zatrudniające obcokrajowców w tym również z Elbląga. Osobiście znam taki przypadek. W Asyżu są drzewa oliwne, które pamiętają jeszcze czasy Franciszka możne je spokojnie podziwiać.
  • A co kogo obchodzi jakaś Agata Bukowska? Czy to pierwsza dama parafii, że tak się ją nagłaśnia?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    wzburzona(2009-09-04)
Reklama