UWAGA!

SLD: Walczymy o Elbląg

Elbląska lewica żąda uwzględnienia pozycji Elbląga w województwie warmińsko-mazurskim m.in. w lokalizacji instytucji i obsadzie najważniejszych stanowisk.

Oficjalne pismo z żądaniami trafiło o ręce nowego wojewody Stanisława Szatkowskiego. Rzecznik miejskiej SLD Janusz Leszczyński twierdzi:
     - Wojewoda obiecał nam przyjazd do Elbląga po Święcie Niepodległości. Przez trzy ostatnie lata (od chwili likwidacji województwa elbląskiego - dop. autora) były tylko słowne obietnice, że Elbląg nie będzie pomijany i spychany przez Olsztyn, ale wciąż były to tylko słowa. Teraz SLD przejęło władzę i od nowego wojewody chcemy gwarancji na piśmie.
     SLD zamierza m.in. zażądać przeniesienia do Elbląga części agend Urzędu Marszałkowskiego i przywrócenia zlikwidowanego dwa lata temu oddziału ZUS-u. Już jutro ma być znane nazwisko wicewojewody warmińsko-mazurskiego. Wśród kandydatów na to stanowisko jest Wiesław Kowalski z Giżycka i elblążanin, szef miejskiej SLD, Janusz Nowak.
     
     ***
     
     Janusz Nowak jest szefem klubu radnych SLD w Radzie Miejskiej i członkiem zarządu miejskiego lewicy. Ma 43 lata, ukończył organizację i zarządzanie na wydziale budownictwa lądowego Politechniki Gdańskiej. Jest szefem firmy budowlanej Elbrol, powstałej w 1991 r. w wyniku prywatyzacji Przedsiębiorstwa Budownictwa Rolniczego. Dziś kondycja spółki jest kiepska. Dłużnicy: deweloperzy i inwestorzy, na zlecenie których pracował Elbrol, są winni firmie około 5 mln zł. Jak twierdzi Nowak, zobowiązania Elbrolu, m.in. zaciągnięte kredyty są niższe, niż kwota, z którą zalegają dłużnicy i w oczekiwaniu na zapłatę firma będzie w stanie utrzymać się na rynku jeszcze przez najbliższe miesiące.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • cóż za stanowczość!
 • Nie liczcie Państwo na stanowisko v-ce wojewody . to stanowisko jest już zajęte . Odbyła się rozmowa z kandydatem . Bynajmniej nie jest "On" z elbląskiego .
 • OBY OPATRZNOŚĆ CZUWAŁA NAD NAMI I NOWAK NIE ZOSTAŁ WOJEDODĄ, BO WYKOŃCZY ELBLĄG JAK SWOJĄ FIRMĘ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mikołaj(2001-11-07)
 • Twarde stanowisko.Dzięki Bogu i Partii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ob.Serwator(2001-11-07)
 • ja chcę nowaka to œwietny taktyk i organizator wie jak żyć z długiem półtora miliona dolarów .immy dawno by strzeliłsobie w łeb a ten prorzę proszę jeszcze szefuje partii brawo Nowak Nowak Na prezydenta .takie długi to betka niecz się martwiš ci co pożyczali
 • A wicewojewodą w Gdańsku został elblążanin - Stach Kochanowski. Teraz my za nim, biegiem do Gdańska!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lucjusz(2001-11-07)
 • jedna z najgorszych decyzji jaka dotąd zapadła w kwesti podziału administracyjnego było niewątpliwie przyłaczenie Elbląga do tego denego Olsztyna....jak tak dalej będzie to Elbląg zupełnie zejdzie na psy....Panowie z SLD zobaczymy co jesteście w stanie zrobić, przecież koledzy z Olsztyna to również wasi koledzy klubowi wiec mysle ze powinniście dogadać sie bez problemu..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kravitz(2001-11-08)
 • jedna z najgorszych decyzji jaka dotąd zapadła w kwesti podziału administracyjnego było niewątpliwie przyłaczenie Elbląga do tego dennego Olsztyna....jak tak dalej będzie to Elbląg zupełnie zejdzie "na psy"....Panowie z SLD zobaczymy co jesteście w stanie zrobić, przecież koledzy z Olsztyna to również wasi koledzy klubowi wiec mysle ze powinniście dogadać sie bez problemu..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kravitz(2001-11-08)
 • zobaczycie zmiany jak...Zbyt ścisłe powiązania finansowe polityków. Przesunięcia kadrowe to wszystko!
 • nie poparli Elbląga ci z lewicy w poprzedniej kadencji, nie poprą i teraz ... elblążanin
 • Szaowni działacze SLD. Skupcie sie bardziej na likwidacji bezrobocia w Elblągu zamiast dążenia do obsadzania nowych stołków. Jesli Elblag stanie sie gospodarczo silny to my będziemy decydowac z kim i na jakich warunkach. Teraz jednak Zarzad zajmuje sie przedewszystkim kreowaniem bezrobocia w imie zalatania dziury w budzecie miasta i wlasnych interesow. Wyprzedawanie ziemi zagranicznym sieciom handlowym i machloje wokol Zakladow Miesnych sa tego oczywistym przykladem. Za kilka lat bedziemy zbierac zniwo tych krotkowzrocznych decyzji. Oczywiscie "Głos Słoniny", o przepraszam, oczywiscie "Glos Elbląga" decyzje te interpretuje zgodnie z linia Partii. Jednak ekonomia jest nieublagana. Niedluga beda zmuszeni obcinac naklady bo juz coraz mniej elblazan bedzie stac na jego kupno. Proponuje wiec juz teraz umieszczenie glosnikow na terenie Elblaga, poprzez ktore propaganda sukcesu dotrze nawet do analfabetow.
Reklama