UWAGA!

„Słonik” dla niepełnosprawnych

Elbląg, „Słonik” dla niepełnosprawnych

Z przedświątecznym hasłem „Podaruj uśmiech na Gwiazdkę” do akcji ruszyli wolontariusze i stypendyści Fundacji Elbląg, by zebrać pieniądze na swoich niepełnosprawnych kolegów i koleżanki. Podopiecznych Funduszu „Słonik” można wesprzeć wrzucając datki do puszek lub udając się na seans do Multikina.

Od lat prowadzona akcja „Podaruj uśmiech na Gwiazdkę” przybiera różne formy, cel ich jednak jest niezmienny – zebrać jak najwięcej pieniędzy, by w kolejnym roku szkolnym potrzebujące niepełnosprawne dzieci i młodzież mogły otrzymywać stypendia. W tym roku fundacyjna akcja przebiega przede wszystkim pod znakiem zbiórki pieniędzy. Kwestują wolontariusze, stypendyści Fundacji Elbląg, uczniowie III LO i Gimnazjum nr 1, a także sami zainteresowani – niepełnosprawni podopieczni „Słonika”. – Podczas tegorocznej akcji stypendyści chcą w symboliczny sposób podzielić się tym, co otrzymują od ludzi wielkich serc. Każdy darczyńca, niezależnie od ofiarowanej kwoty, otrzyma specjalnie przygotowany grosz na szczęście. Mamy nadzieję, że ten symbol okaże się pomyślnym znakiem na przyszłość dla jego posiadacza – mówi Karolina Trojan z Fundacji Elbląg.
       Akcja „Podaruj uśmiech na Gwiazdkę” prowadzona jest w Centrum Handlowym Ogrody (14-23 grudnia) oraz w Zielonych Tarasach (5-17 i 21-23 grudnia). Zbiórki prowadzone są w dni powszednie w godz. 15.00-18.00 oraz w weekendy w godz. 13.00-17.00. Dodatkowo, miłośników dużych ekranów Multikino zaprasza na charytatywne seanse, z których dochód trafi na konto Funduszu Dzieci Niepełnosprawnych „Słonik”. Specjalne projekcje odbędą się 21 grudnia (poniedziałek) o godz. 10.00 („Magiczna Gwiazda” – film animowany dla dzieci) oraz 18.00 („Statyści” – film polski). Bilety-cegiełki w cenie 5 zł są do nabycia w biurze Fundacji Elbląg, przy ul. Zw. Jaszczurczego 17. Wejściówki można również nabyć w Multikinie tuż przed seansami.
      
Jola Prokopowicz, Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama