UWAGA!

Słonik rozdaje stypendia

27 lutego br. upływa termin składania wniosków o przyznanie stypendium z Funduszu Dzieci Niepełnosprawnych Słonik.

Program stypendialny „Słonik 2004" ma wspomóc niepełnosprawne dzieci, uczniów i studentów – mieszkańców Elbląga i powiatu - w zdobywaniu wykształcenia pozwalającego im na aktywne życie zawodowe i społeczne.
     - Cel ten realizowany jest poprzez przyznawanie stypendiów przeznaczonych na opłatę kosztów nauki, rehabilitacji, zakupu niezbędnego sprzętu pomocnego do edukacji itp. potrzeb – mówi Teresa Bocheńska z komisji stypendialnej.
     Wnioski zostaną rozpatrzone w marcu, a w kwietniu - po podpisaniu umów - rozpocznie się wypłacanie stypendiów. Jednak aby otrzymać pomoc, trzeba spełniać określone kryteria.
     O stypendium mogą ubiegać się niepełnosprawni uczniowie wszystkich typów szkół oraz studenci szkół wyższych (uczący się lub studiujący w szkołach/uczelniach zarówno publicznych, jak i niepublicznych) znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, będący mieszkańcami Elbląga. Komisja oceniając poszczególne wnioski bierze pod uwagę wyniki w nauce (albo pełną opinię pedagoga lub psychologa) oraz sytuację materialną ubiegającego się o stypendium (dochód na członka rodziny nie może przekraczać 500 zł netto). Punkty przyznawane będą również za szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie itp., a także działalność w organizacjach pozarządowych.
     Wniosek o przyznanie stypendium mogą złożyć - mające siedzibę w Elblągu - szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i wyższe, rady rodziców, rady szkół, organizacje pozarządowe, darczyńcy Funduszu Stypendialnego oraz osoby zainteresowane. Stypendium jest przyznawane na okres jednego semestru (tj. na 5 miesięcy), do wysokości 1000 zł na osobę. Komisja może przyznać stypendium jednorazowe lub w uzasadnionych przypadkach podnieść jego wysokość.
     Warunkiem ubiegania się o pomoc z Funduszu jest złożenie w biurze Fundacji Elbląg prawidłowo wypełnionego i kompletnego „Wniosku o udzielenie stypendium". Formularz jest dostępny w biurze Fundacji przy ul. Związku Jaszczurczego 17 w Elblągu w godz. 8.00-16.00, tel. 236 98 88, e-mail: biuro@fundacja.elblag.pl oraz na stronie internetowej Fundacji: www.fundacja.elblag.pl. Wniosek można złożyć osobiście lub wysłać pocztą. Organizatorzy konkursu stypendialnego zastrzegają, że wnioski z niepełną dokumentacją oraz dostarczone po terminie nie będą przyjmowane.
ESzC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama