UWAGA!

Ślubowanie klasy wojskowej

Elbląg, Ślubowanie złożyli uczniowie klasy I a ZST-I w Elblągu
Ślubowanie złożyli uczniowie klasy I a ZST-I w Elblągu (fot. st. chor. Sławomir Tessar)

Wczoraj (9 listopada) w sali kina Orzeł odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I a, kształcących się w zawodzie technik – informatyk z innowacją wojskową w Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Elblągu.

Jest to już czwarty rocznik uczniów tej szkoły, który - oprócz nauki przedmiotów zawodowych - kształci się według rozwiniętego programu, opartego o zagadnienia z zakresu wojskowości.
       Ślubowanie „Pierwszaków” przyjęła dyrektor Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych Mirosława Lisiewicz w towarzystwie Dowódcy 16 Elbląskiego Batalionu Dowodzenia, ppłk Andrzeja Dudy, reprezentującego jednocześnie Dowódcę 16 PDZ. Uczniowie otrzymali pamiątkowe akty ślubowania. Wychowawcą klasy I a jest Barbara Byzdra – Maliszewska.
       Uroczystość została przeprowadzona z elementami „Ceremoniału Wojskowego”, co znalazło odzwierciedlenie zarówno w wydawanych przez prowadzącego komendach, jak i wykonywanych elementach musztry przez uczniów składających ślubowanie. Wielki aplauz zebranej publiczności wzbudził niepowtarzalny koncert Orkiestry Wojsk Lądowych Garnizonu Elbląg, a także specjalnie przygotowany na tę uroczystość występ uczniów ZST-I.
       Bezpośrednią opiekę nad klasami wojskowymi ZST-I sprawuje 16 Elbląski Batalion Dowodzenia z jego dowódcą, ppłk Andrzejem Dudą.
      

 


       W trakcie uroczystości, w holu Klubu Żołnierskiego, zorganizowany został „Punkt Informacyjny”, w którym przedstawiciele 16 Batalionu Dowodzenia oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Elblągu, udzielali wszelkich informacji na temat Narodowych Sił Rezerwowych oraz Zawodowej Służby Wojskowej. Trzeba powiedzieć, że zarówno młodzież, jak i dorośli byli bardzo zainteresowani uzyskaniem informacji na temat NSR i służby zawodowej.
      

mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama