UWAGA!

Spotkania z dzielnicowym

Elbląg, Podczas spotkania z dzielnicowym mieszkańcy mają możliwość uzyskania informacji, przekazania uwag na temat już zaistniałych i niepokojących ich zdarzeń
Podczas spotkania z dzielnicowym mieszkańcy mają możliwość uzyskania informacji, przekazania uwag na temat już zaistniałych i niepokojących ich zdarzeń (fot. KMP Elbląg)

Jedną z form realizacji programu „Dzielnicowy Ci pomoże" są spotkania w plenerze. Rozstawiany jest wówczas namiot prewencyjny w różnych punktach miasta. Mieszkańcy mają  możliwość uzyskania informacji, przekazania uwag na temat już zaistniałych i niepokojących ich zdarzeń.

Celem tych akcji jest między innymi poznanie dzielnicowego, podniesienie jego rangi na danym terenie, a także umożliwienie mieszkańcom bezpośredniego kontaktu z policją. Spotkania z mieszkańcami mają również na celu rozwiązywanie istniejących problemów na danym terenie, mobilizowanie lokalnych społeczności do tworzenia sąsiedzkiej współpracy, zmierzającej do zapobiegania przestępczości. W trakcie spotkań mieszkańcy mają możliwość uzyskania informacji, przekazania uwag na temat już zaistniałych i niepokojących ich zdarzeń.
       W ramach wakacyjnych spotkań z dzielnicowym „Dzielnicowy Ci pomoże" mieszkańcy osiedla Zakrzewo i ulicy Nowowiejskiej mogli się spotkać z policjantami. Problemy, jakie poruszali dotyczyły głównie spraw związanych z zabezpieczaniem mienia w piwnicach, problemów z młodzieżą głośno zachowującą się pod klatkami i spożywaniem alkoholu.
       Tego typu inicjatywy służą jednocześnie poznaniu swojego dzielnicowego, ale również wykorzystaniu informacji w pracy na ulicy.
      
oprac. A na podst. info. KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wydaje się, że jest to jedna z akcji propagandowych nie wnoszących nic nowego dla bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców. Konkretnym rozwiązaniem byłaby realizacja "nieuchronności kary" nawet za wykroczenia. Wykroczenia są prawdziwa plagą w naszym miescie. Pijani nieletni, nocne wrzaski, małe dzieci bawiące się bez opieki (może dość mocno powiedziane, ale lepszą opiekę maja psy, bo ich właściciele pilnują). Zdaję sobie sprawe z kosztów, ale najlepszym wyjściem byłoby zakładanie kamer nie tylko w centralnych częściach, ale na większych podwórkach. Inicjatywe napweno wspomogliby finansowo mieszkańcy. jak na razie monitoruje sie i zwalcza wykroczenia drogowe, bo te najłatwiej "wyłuskać, a i dochód w budżecie zasilają. Rozrabianie młodziezy to tylko kłopot dla Policji z uwagi na mozolne postępowanie, ale należy pamiętać, że najskuteczniejszą "bronią" jest wychowanie i to nie tylko dzieci, lecz także rodziców. Często słyszę na ulicy rozmowy rodzica z dzieckiem, w któryych padają tzw. brzydkie słowa. jak dziecko -a za parę lat dorosły będzie przenosił pozytywne wartości na nowe pokolenia
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Andrzej Majewski(2009-07-31)
  • Panowie Policjanci zastosujcie amerykansko-nowojorską metodę - Zero tolerancji, to bedzie efekt. A zatrzymywanieznanego Wam delkwenta dopiero po 10,czy 20 przestepstwie to nie tedy droga, nie idzcie tą drogą.
Reklama