UWAGA!

Spotkanie licealistów z prezesem Rządowego Centrum Legislacji

 Elbląg, Spotkanie licealistów z prezesem Rządowego Centrum Legislacji
Fot. nadesłana

W tym roku dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego nawiązała współpracę z Rządowym Centrum Legislacji, w ramach której uczniowie klas o profilu humanistycznym będą mieli okazję uczestniczyć w serii wykładów i warsztatów, przybliżających im zagadnienia z zakresu prawa. 1 października doszło do pierwszego spotkania, inaugurującego ten cykl. Poprowadził je Prezes Rządowego Centrum Legislacji - dr Krzysztof Szczucki, absolwent I Liceum.

Dr Szczucki specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa karnego i konstytucyjnego oraz tych związanych z bioetyką i filozofią prawa. Podczas swojej kariery prawniczej szefował zespołom prawników w wielu instytucjach i urzędach centralnych, m.in. w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, w Kancelarii Prezydenta RP. W 2020 roku „Gazeta Prawna” uznała Krzysztofa Szczuckiego za jednego z najbardziej wpływowych prawników w Polsce.

- Podczas spotkania nasz gość uświadomił nam, jakim skomplikowanym procesem jest wydawanie wyroku w prawie karnym. Mieliśmy okazję aktywnie dyskutować i debatować o słuszności konkretnych wyroków, gdy osoba oskarżona działała w stanie wyższej konieczności. To było arcyciekawe. Myślę, że pan Krzysztof Szczucki i jego kariera będzie dla wielu z nas inspiracją w wyborze przyszłego zawodu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania - podkreśla Olga Czurakowska, jedna z uczennic biorących udział w październikowym wykładzie.

W kolejnych etapach projektu edukacyjnego młodzież czekają: debaty oksfordzkie, warsztaty i seminaria rozszerzające wiedzę prawniczą oraz wyjazdy do Warszawy, gdzie będą mieli okazję m.in. zapoznać się ze specyfiką pracy Sejmu, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jak i sądów centralnych.

I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Brawo, to wspaniała inicjatywa. Trzeba polską młodzież zapoznawać z naszym polskim prawem a szczególnie z konstytucją. Kulturę prawną trzeba rozwijać u młodych ludzi od najmłodszych lat żeby potem nie bredzili jak totalna opozycja i nie dali się bałamucić obcym trybunałom które są wrogie dla naszej ojczyzny i realizują cudze interesy. Młodzież musi rozumieć że prawo powinno służyć zwykłym ludziom i ojczyźnie. Mam nadzieję że będziemy gościć jeszcze wielu wspaniałych polskich prawników, może nawet z Trybunału Konstytucyjnego.
  • @TeofilSkorupa - hi, hi, hi, ha, ha, ha. ..
  • @TeofilSkorupa - Czekamy na wizytę pięciu prawników marszałek Witek.
  • a kto tak dziwnie się wygina przy panu wykladowcy
  • @TeofilSkorupa - Brawo panie Teofilu proponuję na uczcić ten wiekopomny sukces pańskiego intelektu objawiony na łamach forum Portelu szklaneczką wody z Nilu. .. Wiwat Populizm i Socjotechnika ! Lud czeka niecierpliwie na wizytę Pana ciumkacza i pani Krysi od sałatki. .. Rozkoszą byłaby możliwość degustacji najwspanialszej pod słońcem zupy pomidorowej uwarzonej przez samą magister Julię i spotkanie z kuchmistrzynią na warsztatach z jej udziałem. Młodzież i mieszkańcy miasta nigdy nie ośmielili się marzyć o takich interesujących spotkaniach z tak wspaniałymi i prominentnymi osobistościami dojnej zmiany, ostojami jedynie słusznej linii praworządności w Europie i na świecie.