UWAGA!

Spotkanie wolontariuszy

W środę (12 grudnia) w Ratuszu Staromiejskim odbyła się konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Było to spotkanie wszystkich, którzy pomagają innym, udzielają się społecznie i chcą nadal działać. Organizatorem wydarzenia było Miejskie Centrum Usług Wolontarystycznych.

Spotkanie otworzyła prezydent Elbląga – Grażyna Kluge, która wraz z Maciejem Pietrzakiem – pełnomocnikiem prezydenta ds. organizacji pozarządowych, życzyła wszystkim wolontariuszom spełnienia marzeń. Podkreśliła, że nadchodzący rok 2013 jest podobno czasem spełniania marzeń, osiągania postawionych przez nas celów.
       Podczas konferencji usłyszeliśmy wystąpienie Anny Podhorodeckiej, która opowiedziała o pracy fundraisera, jakie cechy powinna posiadać ta osoba, czego się wystrzegać. Dowiedzieliśmy się również na czym polega wolontariat pracowniczy, o którym opowiedział nam Wiesław Warzała.
       W czasie konferencji był czas na radość, ale też łzy wzruszenia. Koordynator akcji „Dla Ani i Janusza” – Aleksandra Demusz, pracownik Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu podziękowała wszystkim szkołom, które włączyły się w akcję i zbierały fundusze na wózek przeznaczony dla niepełnosprawnego rodzeństwa. Na sali była obecna mama bohaterów akcji oraz sama Ania. Obie zabrały głos, dziękując wszystkim wolontariuszom za datki.
       Opowiedzieliśmy również o naszym przedsięwzięciu FreeDOMElbląg, który jest skierowany do osób szukających miejsca dla siebie, zainteresowania i alternatywnego sposobu na spędzanie wolnego czasu. A jak się okazuje są nim warsztaty dziennikarskie. Koordynatorka projektu – Ewelina Dżugan, przeprowadziła eksperyment, który polegał na przekazaniu długiego tekstu, na zasadzie głuchego telefonu. Okazało się, że trudno jest młodym osobom przekazać dokładnie informacje, dlatego trzeba to ćwiczyć i właśnie to robimy podczas zajęć - projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Obejrzeliśmy też prezentację "Wolontariat jako szansa na aktywne społeczeństwo”, którą przedstawił Jerzy Sukow – nauczyciel języka polskiego z Młodzieżowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kamionka Wielkiego. Chłopcy z tej placówki biorą udział w różnych akcjach, które mają na celu pomoc innym. Z kolei Borys Klejnota z Projektora przedstawił na czym polega wolontariat studencki.
       Podczas konferencji był też czas na podziękowania, wyróżnienia, odbyło się wręczenie nagród w plebiscycie „Barwy Wolontariatu”. Konkurs jest okazją do wyróżnienia tych, którzy poświęcają się innym, pracują na rzecz innych osób.
       Dziękujemy, że byliście z nami! Jako, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia chcielibyśmy życzyć wszystkim mnóstwo siły do podejmowania kolejnych wyzwań.
      
FreeDOMElbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama