UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie z emigracyjnym pisarzem

6 listopada w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu będzie gościł Kazimierz Kaz Ostaszewicz, elblążanin mieszkający od wielu lat w USA, pisarz i poeta.

Kazimierz Kaz Ostaszewicz to Polak mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, historyk z wykształcenia, tworzący na emigracji. Debiutował w 1984r. książką z gatunku reportażu literackiego pt. „Długie drogi Syberii”, uznaną za emigracyjną książkę roku. Doświadczenia i spostrzeżenia pisarza z pobytu w USA zawarte są m.in. w książkach: „Wielkie jabłko” (nagroda Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Londynie za najlepszą książkę wydaną poza Polską - 1986r.), „Miasto świętych aniołów”, „Oczy księżyca Arizony” i innych.
     Ostaszewicz opublikował także tomy poezji, m.in. „Garść piasku”, „Kłosy”, „W dotyku”.
     6 listopada (wtorek) o godz. 13 pisarz spotka się z uczniami Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu. Opowie m.in. o swojej twórczości i życiu na emigracji. Podzieli się także wrażeniami ze swoich podróży do Ameryki Południowej.
     - Kazimierz Ostaszewicz będzie również promował swoją książkę wydaną w 2006 roku pt. „Południowy wiatr Arizony” - zapowiada Magdalena Goryszewska, polonistka w ZSIŚiU w Elblągu. – Będzie także wyjątkowa okazja do nabycia innych jego dzieł, m.in. książki „Długie drogi Syberii” oraz zbioru wierszy „W dotyku”.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • oooo, to zapewnie będzie wiersz "Mój Elbląg" z: ". .agrest pęcznieje sokiem // dziewczynom rosną jagody. .. " aaale uwaga na krytykę, bo Pan Kazimierz potrafi odpowiedzieć tak: przypomnę co barwniejsze chwile z łąki krytyków sztuki. ."I'm sorry Mr. Kipling, but you just don't know how to use the English language" JW San Francisco Examiner 1889 (odpowiedź odrzucająca nadesłane materiały przez autora 'Księgi Dżungli'). "Strauss can be characterized in four words: much impudence little talent" (dużo bezczelności, mało talentu) - Cesar Cui, Viena, 1904 (tak, ten Strauss od walców!). Jeszcze mocniejszą 'ocenę' otrzymał Liszt, któremu inny krytyk (ale to b. długie) zarzucał absolutny brak talentu w tworzeniu dzieł muzycznych; ))
  • czy ta szkola o dziwnej nazwie, to dawne technikum budowlane przy ul. grottgera ?
Reklama