UWAGA!

Spotkanie z kulturą i religijną tradycją

Elbląg, Pod kierunkiem nauczycieli uczniowie przygotowali liczne prezentacje multimedialne i plakaty przedstawiające państwa europejskie, ich religijnych patronów oraz ważniejsze sanktuaria
Pod kierunkiem nauczycieli uczniowie przygotowali liczne prezentacje multimedialne i plakaty przedstawiające państwa europejskie, ich religijnych patronów oraz ważniejsze sanktuaria (fot. nadesłane)

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Elblągu przy ul. Wyżynnej spotkali się na rekolekcjach wielkopostnych, które w tym roku odbyły się pod hasłem „Spotkanie z Europą”.

Dzieci i młodzież mieli możliwość poznać Europę pod względem geograficznym, religijnym i kulturowym. Pod kierunkiem nauczycieli przygotowano liczne prezentacje multimedialne i plakaty przedstawiające państwa europejskie, ich religijnych patronów oraz ważniejsze sanktuaria.
       W drugiej części spotkań rekolekcyjnych odbyły się prezentacje kultury różnych krajów. Uczniowie pod okiem Małgorzaty Wiczenbach przygotowali pokaz tańców europejskich, m.in. irlandzkich, czeskich i greckich. Wzięli też udział w konkursie na najpiękniej wykonany szablon pisanki. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodycze.
       Drugiego dnia rekolekcji klasa IVC zaprezentowała wyreżyserowane przez Grażynę Migacz przedstawienie ilustrujące biblijne pochodzenie wielu związków frazeologicznych występujących w języku polskim.
       Uczniowie klasy VID w kolejnej prezentacji multimedialnej przedstawili kolegom dzieci z zaprzyjaźnionej szkoły w Grantham w Wielkiej Brytanii oraz ich zwyczaje związane z obchodzeniem Świąt Wielkanocnych.
      

 


       Rekolekcje w ZS nr 2 cieszą się co roku wysoką frekwencją i dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ogromne zaangażowanie dzieci i nauczycieli w ich przygotowanie i przeprowadzenie.
       „Spotkanie z Europą” jest już trzecim, po „Spotkaniu z Afryką” i „Spotkaniu z Azją” projektem rekolekcyjnym w Zespole Szkół numer 2 .
       Zajęcia zorganizowały i czuwały nad ich przebiegiem nauczycielki Józefa Chmura, Beata Szałkowska i Matylda Cichoń.
      

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama