UWAGA!

Sprawdź swoje konto w ZUS

 Elbląg, Sprawdź swoje konto w ZUS
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

ZUS zakończył udostępnianie informacji o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU). Podobnie jak w ubiegłym roku stan konta można sprawdzić wyłącznie na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Została zakończona akcja generowania i udostępniania informacji o stanie konta ubezpieczonego według stanu na 31 grudnia 2020 r. (IOSKU za 2020 r.). Tak, jak w zeszłym roku, nie wysyłaliśmy jej do ubezpieczonych w formie papierowej, a udostępniliśmy ją w wersji elektronicznej na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Dlatego zachęcamy wszystkich ubezpieczonych do zakładania profilu na PUE ZUS – mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

Informację na PUE ZUS udostępnił po przeprowadzonej w czerwcu rocznej waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne i kapitału początkowego oraz środków zapisanych na subkoncie.

- Aby znaleźć informację o stanie swojego konta na PUE wystarczy wejść w „Panel ubezpieczonego”, wybrać zakładkę „Informacje o stanie konta”, a następnie „Informacja za 2020 r. - dodaje Anna Ilukiewicz

Tegoroczna Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego w ZUS (IOSKU) odwzorowuje stan naszych środków zapisanych zarówno na koncie jak i subkoncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych według stanu na 31 grudnia 2020 roku.

Ubezpieczeni, którzy w 2020 r. ukończyli 35 lat, w IOSKU znajdą również symulację hipotetycznej emerytury obliczoną z samego tylko konta ubezpieczonego oraz z konta i subkonta w ZUS (zakładka „Hipotetyczna emerytura”). W każdym wariancie Zakład stosuje dwie symulacje wyliczeń. Jeden uwzględnia naszą dalszą pracę, aż do ukończenia wieku emerytalnego przy wpływie składek w uśrednionej wysokości z dotychczasowych lat pracy, a drugi przyjmuje, że kończymy już aktywność zawodową i więcej nie składkujemy.

ZUS wygenerował również „informację o przekazaniu do ZUS raportu informacyjnego przez płatnika składek”. Złożenie tego raportu pozwala płatnikowi na skrócenie przechowywania akt pracowniczych z 50 do 10 lat. Informacja została przygotowana tylko dla osób, za które płatnik składek złożył raport informacyjny w 2020 roku.

ZUS
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Dziadostwo. Przyjdzie umrzeć z głodu. .. .a uczciwie pracuję. Ba! wg PiSSmanów jestem klasą średnią. .. Su. ki zrobią z nas dziadów Hashtagi: #********
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  jak kurczak to tylko z KFC(2021-07-15)
 • Gdzie niby jest zakladka „Hipotetyczna emerytura”. u mnie nic takiego nie ma, jest tylko kalkulator
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy Lebioda(2021-07-17)
 • systemu Jow nie ma jak w panstwach G7,nie lodzcie sie straconych 30lat tak sie nie odrobi hot siup, Tak dla Normalnosci! Tak dla Jow!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  79latka(2021-07-18)
 • Po wybraniu pozycji "Informacja za 2020 r. "trzeba kliknąć zakładkę "Szczegóły"a następnie wybrać pozycję "Hipotetyczna emerytura"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Orm999(2021-07-18)
Reklama