UWAGA!

Sprawdzą czystość i porządek

8 kwietnia ruszy akcja Posesja. Przez pięć dni zespoły, w skład których wejdą m.in. przedstawiciele magistratu, zarządcy budynków oraz strażnicy miejscy dokonają przeglądu czystości i porządku w mieście.

Akcja Posesja przeprowadzona zostanie w dniach: 8, 9, 12, 13, 14 kwietnia. Będą w niej brały udział cztery zespoły składające się z przedstawicieli Powiatowego Inspektora Sanitarnego dla Miasta i Powiatu Elbląg, Policji, Straży Miejskiej, spółdzielni mieszkaniowych i zarządców budynków mieszkalnych oraz pracowników Urzędu Miejskiego. Celem akcji jest dokonanie przeglądu czystości i porządku w mieście a także przypomnienie mieszkańcom miasta oraz jednostkom usługowym i produkcyjnym o obowiązkach w zakresie utrzymania czystości i porządku.
       W tegorocznej akcji szczególna uwaga inspektorów skupi się na:
       - stanie technicznym i estetycznym placów zabaw,
       - działaniach podejmowanych przez zarządców terenów mieszkaniowych, które mają na celu przypominanie mieszkańcom o obowiązku sprzątania po swoich psach (akcje informacyjne, kosze na psie odchody, dystrybutory woreczków na psie odchody).
       Przy okazji przypominamy właścicielom, zarządcom i dzierżawcom nieruchomości o obowiązku utrzymania czystości na terenie nieruchomości i na chodniku przyległym do tej nieruchomości oraz o obowiązku gromadzenia odpadów komunalnych wyłącznie w przeznaczonych do tego celu pojemnikach.
       Właściciele psów natomiast muszą pamiętać o tym, że pies winien być oznakowany mikroczipem lub czytelnym tatuażem i zarejestrowany w bazie danych w Urzędzie Miejskim w Elblągu oraz o obowiązku sprzątania po swoim psie, prowadzenia go na smyczy, a psa agresywnego dodatkowo w kagańcu.
      
oprac. A na podst. info UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • brudasy bedą sprawdzać brudasów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czyścioszka(2010-03-31)
 • poco piszecie takie bzdury o psach na smyczy o sprzątaniu odchodów jeszcze nigdy nie widziałem żeby ktoś sprzatał proszę iśc na dolinkę wąłęsające się psy to cał e tabuny jest marzec po 8 --10 sztuk no i wiadomo co robją schronisko może już zbijać nowe klatki bo poglowie wzrośnie czemu w dalszym ciągu Straż Miejska której wogule nie widać nie wymusza na właścicielach tego rozporządeznia gdzie są służby które powinny wyłapywać psy wałęsające się całymi dniami które przyczyniają się do niekontrolowanego rozrodu wkońcu zacznijcie karać atak na margnesie niech te komisje od porządków zwrócą uwagę ile jest odchodów na trwnikach chodnikach i w pobliżu naszych domostw jak wyglądają obsikane sklepy w których my kupujemy żywność
 • Ja uważam, że należałoby zacząć porządki od siebie, a nie czepiać się psów. Ludzie do tego dorośli idą ulicą, palą, wyrzucają niedopoałki, zużyte bilety, papiery i inne nieczystości na chodnik, na trawę. Proszę popatrzeć jak wyglądają trawniki pod oknami po zimie. Na trawnikach leżą choinki, puszki, butelki i inne. Gwarantuję, że ta wypowiedź powyżej pochodzi od osoby, która nie ma psa. Zgadzam się, że po psie należy posprzątać, ale najpierw nauczmy ludzi dbania o porządek wokół siebie i nie zaśmiecania terenów, a dopiero weźmy się za porządki psie. Wolę psie odchody niż mnóstwo śmieci pod oknem i załatwianie swoich potrzeb przez spożywających alkohol pod krzaczkiem, wyzwiska. A co do wałęsających się psów, to jakbyśmy mieli poważne społeczeństwo byłoby inaczej. Jak sie bierze psa to nie na chwilę, a na całe życie. Po świętach tych piesków będzie znacznie więcej, bo prezent na zajączka się znudzi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kobieta(2010-03-31)
 • SUPER PREZENT NA ZAJĄCZKA!! WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW?? KLIKNIJ!! SPRZEDAM! nasza sunia urodziła maluszki rasy Yorkshire Terier - to przykład fragmentu ogłoszenia o pieskach na zajączka i o czym my tu mówimy?Jak ma nie być bezpańskich psów? I co ma do tego straż miejska?To ludzie tworzą sami takie sytuacje kupując pieska dziecku w prezencie, a potem wyrzucając na ulicę to ci trochę lepsi bym powiedziała, bo są i tacy co zabijają, głodzą zwierzaki. Może zamiast sprawdzać, gdzie są psie kupy skupić sie na łapaniu tych co psy wyrzucają na ulicę? byłoby prościej. Jako nagrodę mogliby dostać sprzatanie psich odchodów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kobieta(2010-03-31)
 • do ostatniego rozmowcy a ja wnoskuję że ta Pani ma psa i ma psie myśli jak pani woli psie odchody to może Pani razem z nimi zalatwiać sie na chodniku lub trawniku jak pani lubi psie odchody to pani sprawa napewno ma je Pani w domu ale nie wszyscy muszą je wąchać a szczególnie dzieci w piaskownicach i zaznaczam nie można równać psa z czlowiekiem tak jak to pani robi ludzie dostali kota na tle psów to żródła chorób i nic więcej na pewno Pani nie sprząta po psie na ulicy od sprzatan ia śmieci ludzkich są specjalne służby a pani jak chce glaskać i całować swojego kundla to niestety sprzątać łajno i nie dyskutować
 • tak tych ogłoszeń pseudo chodowców jest bardzo dużo ludzie zrobili sobie z tego stałe żródło dochodów i produkują same pokraki z miotów kazirodczych co nie ma nic w3spólnego z rasą jorki to nie jest żadna rasa to tak jakby skrzyżował jeza z wilkiem gdzie jest Urząd Skarbowy niech placą podatki na schronisko ci ludzie przyczyniają się do tragedii psów jak szczeniaki są ładne to biorą dużą kasę ajak brzydkie i nikt ich nie chce nawet za darmo to jadą do lasu lub na ulice i mnożą się dalej
 • Akcja - Posesja, nazwa rodem z PRL -u. To powinno trwać cały rok, by zmobilizować Straż Miejską i dzielnicowych do aktywniejszej pracy. Po 1989 roku nie powinno być terenu niczyjego, nawet imprezowy i totalnie zaśmiecony Bis / Pomnik ma wlaściciela - Urzad Miasta, a pewna posesja przy ul. Jasnej przy ktorej śmieci zawsze lezą luzem nie w śmietniku to juz napewno.
 • A moim zdaniem powinni sprawdzić czy w szkołach na ul. Zamkowej i ul. Rycerskiej są czynne toalety. Bo jak na razie to młodzież załatwia swoje potrzeby w klatkach domów !!!!! dorzucając do tego pety !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wk...ny(2010-04-01)
 • Do pseudo Pana lub Pani co obraża- psa mam, na chodnikach się nie załatwiam, na trawnikach też nie. Mam toaletę, a po psie sprzątam. Do piaskownicy psa nie prowadzam i odróżniam psa od człowieka. Nie zwariowałam na punkcie swojego psa, ale jestem odpowiedzialna właścicielką i nie wyrzuciłabym psa na ulicę. Wolałabym to zrobić np. temu kto obraża ludzi, znęca sie nad nim i sam nie wie co ma napisać żeby zaistnieć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kobieta(2010-04-01)
 • I jeszcze jedno psy nie są źródłem chorób, jak mają odpowiedzialnych właścicieli. A te bezpańskie owszem -tak są, ale to już wina ludzi bo je wyrzucają. Skąd ta pewnośś proszę Pana (i), że nie sprzatam po psie? Proszę nie oceniać ludzi według siebie. I nie obrażać to forum jest do wyrażania opinii, a nie pomówień.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kobieta(2010-04-01)
Reklama