UWAGA!

STOP 18 - aby dzieci nie paliły

Elbląg, STOP 18 - aby dzieci nie paliły

Czy sprzedawcy wiedzą, że sprzedając papierosy nieletnim bez sprawdzania ich dokumentów ryzykują karą grzywny do 500 złotych? Dzielnicowi z Braniewa będą dzisiaj (11 września) przypominać sprzedawcom o zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do lat 18.

Głównym celem Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18! jest zapobieganie dostępowi młodych ludzi do wyrobów tytoniowych. Jest on realizowany przez promowanie przepisów prawa dotyczących m.in. zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych małoletnim. Chodzi również o uświadomienie sprzedawców, że mają prawo żądać dokumentów potwierdzających pełnoletność osoby, która chce kupić papierosy.
     - Sprzedawcy otrzymają od funkcjonariuszy ulotkę z informacjami o odpowiedzialności karnej za łamanie przepisów dotyczących sprzedaży papierosów osobom nieletnim oraz naklejkę STOP 18 – promującą akcję – informuje Anna Kos z KPP w Braniewie.
     W miniony wtorek (9 września), podczas kontroli terenu przy jednej ze szkół ponadpodstawowych w Braniewie, policjanci wylegitymowali 4 gimnazjalistów palących papierosy. Młodzież została przekazana szkolnemu pedagogowi, a rodzice dzieci otrzymają informację od policji o legitymowaniu palącego dziecka.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • tylko czy rózni sie Dowód Osobisty od tymaczasoweo?????/NICZYM. .. .. kolejna pokazówka bublowatego polskiego prawa
 • A rodzice powinni dostać obowiązkową pracę na rzecz miasta! Problem by się zmniejszył. Nie wierzę że rodzic nie wyczuje od dziecka zapachu papierosów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rodzic(2008-09-11)
 • Nie kupią papierosów w jednym sklepie, to pójdą do innego i im sprzedadzą. A jak też nie będą chcieli sprzedać, to poproszą jakiegoś żula aby im kupił. Albo pójdą na melinę i też kupią.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uuuuuuuuuuu(2008-09-11)
 • Popieram rodzica! sprzedawca jest od sprzedawania, a rodzice od tłumaczenia. Łatwo jest zwalać winę na wszystkich ograniczając się do otwierania okna w domu. Puszysta mamusia pokazuje córeczce jak można się skutecznie odchudzać. No to gdyby dostała mandacik figurka była by zgrabniejsza.
 • Proponuję wyprodukowanie papierosów dla małolatów po których się długo rzyga. Ale zaraz powiedzą to nie humanitarne.
Reklama