UWAGA!

Stowarzyszenie Przyjaciół „Zawada” już działa

 Elbląg, Zawada na zdjęciu z konkursu Fotka miesiąca,
Zawada na zdjęciu z konkursu Fotka miesiąca, fot. Nosarzewska

Od pierwszego spotkania założycielskiego Stowarzyszenia do zarejestrowania w Krajowym Rejestrze Sadowym, otrzymania NIP, REGON i numeru konta bankowego minęło niespełna kilka miesięcy, a Stowarzyszenie Przyjaciół „Zawada” działa prężnie, by urozmaicić życie mieszkańcom osiedla.

 W najbliższą sobotę, 5 lipca o godz. 17na boisku przy ul. Kasprzaka swój pierwszy seans będzie miało Letnie kino plenerowe. Projekt ten skierowany jest do mieszkańców osiedla, głównie dla młodzieży i osób starszych. Chcemy, aby jak największa liczba osób w letni lipcowy wieczór zgromadziła się po to, by razem zobaczyć dobry film, a po nim nawiązać nowe znajomości. Sprzyjać temu będzie także degustacja darmowych lodów oraz wystawa ciężkich motorów Harley-Davidson. A to nie koniec niespodzianek, jakie zostały przygotowane na ten wieczór.
       Jest to pierwsza i nie ostania z propozycji Stowarzyszenia dla mieszkańców osiedla ”Zawada” na spędzenie wolnego czasu inaczej niż zwykle, czyli niekoniecznie przed komputerem, na trzepaku czy np.: niszczeniu elewacji budynków. Myślę, że dzięki takim spotkaniom mieszkańcy „Zawady” staną się dla siebie bliżsi, bardziej życzliwi. Celem projektu jest aktywizacja lokalnej społeczności i zachęcenie do działania na rzecz naszej dzielnicy. Brak naturalnych przestrzeni do kontaktów wielopokoleniowych w rodzinie, w przestrzeni miasta czy wsi sprawia, że młodzi i starsi mało o sobie wiedzą, rzadko współpracują. Warto, więc organizować takie spotkania, w których udział wezmą młodsi i starsi, aby przełamywać stereotypy, konfrontować różne spojrzenia, wymieniać się wiedzą i umiejętnościami i wspierać się.
       Należy nadmienić, że projekt ten nie doszedłby do skutku bez pomocy i wsparciu sponsorów i przyjaciół Zawady.
       W imieniu Zarządu serdecznie zapraszam
      
Wojciech Rudnicki, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół „Zawada”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • O fajnie. Wreszcie coś się dzieje u nas na Zawadzie. Przyjdę na seans.
 • Gratuluję pomysłu i życzę dużo zapału na przyszłość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  mieszkankaZawady(2014-07-02)
 • Zapał mamy, ale liczymy też na aktywność samych mieszkańców, przecież Stowarzyszenie jest dla nich a nie odwrotnie. Serdecznie pozdrawiam mieszkańców Zawady
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  WojciechRudnicki(2014-07-02)
 • Ja zamiast filmu dla elblążan postawiłabym nadmuchiwany basen strażacy nalali by wody z kanału i byla by dobra okazja żeby te wszystkie brudasy co oszczędzają wodę cały rok mogły by się umyć choćby z raz w roku bo z oszczędności to capia jak sto tysięcy pawianów.
 • a jaki film?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Basiazzawady(2014-07-03)
Reklama